Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - logo Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - zdjęcie


Strona główna arrow Rok 2007/2008

Rok 2007/2008
Rocznica Konstytucji 3 Maja Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia... 

W rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja klasa IIIb przygotowała uroczystą akademię. W montażu słowno - muzycznym dzieci przedstawiły historię związaną z powstaniem tego tak ważnego dla Polaków dokumentu. Zebrani mogli zobaczyć ważne postacie z tamtych czasów, takie jak: król Stanisław August Poniatowski i ksiądz Hugo Kołłątaj. Oprócz wierszy i pieśni patriotycznych uczniowie zaprezentowali piękny taniec narodowy - polonez. Widownia gromkimi brawami nagrodziła występ trzecioklasistów.


 
Teatr lalek w szkole Utwórz PDF Drukuj

"Pewna kobieta bardzo chciała mieć dziecko.
Udała się do wróżki z prośbą o pomoc.
Ta sprzedała kobiecie ziarenko
i poleciła zasadzić je w ziemi w doniczce.
Z ziarenka wyrósł piękny kwiat,
a w środku tego kwiatu ukazała się
malutka, śliczna dziewczynka.
W ten sposób narodziła się Calineczka..."

Tak zaczyna się słynna baśń H. Ch. Andersena, którą przedstawili aktorzy z teatru lalek "Bajka" z Przysietnicy. Dzieci podziwiały ręcznie wykonane kukiełki i piękne, kolorowe dekoracje. Przedstawienie przeplatane było narracją na żywo i piękną muzyką. Po występie uczniowie mieli możliwość porozmawiania z  aktorami i obejrzenia kukiełek.

Dziękujemy za wspaniałe przedstawienie!

Image

zdjęcia...


 
Wycieczki szkolne Utwórz PDF Drukuj

Image

wycieczka 5 i 6-latków - zdjęcia...
wycieczka  klasy Ib i IIIb - zdjęcia...
wycieczka 3 i 4-latków - zdjęcia...

Maj i czerwiec to tradycyjnie już miesiące, w których organizowane są wycieczki klasowe. Ich celem jest lepsze poznanie naszego regionu i dostrzeżenie piękna otaczającej przyrody. W tym roku 5 i 6 - latki zwiedzały Muzeum Historyczne w Dukli oraz Muzeum Przyrodnicze w Krempnej. Klasy Ib i IIIb wybrały się do Muzeum Przyrodniczego w Ustrzykach Dolnych i Mini Zoo w Myczkowcach. Klasa IIb była na wycieczce pokomunijnej w Kalwarii Zebrzydowskiej i w Krakowie. Natomiast 3 i 4 - latki wybrały się do Jeździeckiego Klubu Sportowego  w Glinniku Zaborowskim. Wyjazdom tym towarzyszył dobry humor, wesoła zabawa i wzajemna integracja dzieci. 

 
Dzień Matki Utwórz PDF Drukuj

"Najdroższa na świecie jest mi Mama,
ma ukochana, najdroższa Mama.
Co się dla mnie tyle poświęcała
i wychowała mnie - więc kocham Ją."

29 maja dzieci przedszkolne przygotowały dla swoich Mam uroczyste spotkanie z okazji Ich święta. W programie artystycznym dzieci zaprezentowały humorystyczne inscenizacje zakończone morałem, wiersze, piosenki i tańce. Piękne występy przedszkolaków wywołały niejedną łzę wzruszenia w oczach mam. W podziękowaniu za miłość i trud wychowania dzieci ofiarowały swoim kochanym Mamusiom piękne upominki. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

Image

zdjęcia...


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 25 - 28 z 35