Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - logo Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - zdjęcie


Strona główna arrow Rok 2007/2008

Rok 2007/2008
Dzień Kobiet Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

"Dla Was dziś kwiaty i uśmiechy.
I pierwszy promień bliskiej wiosny.
Dzień bez kłopotów i bez trosk.
Dużo radości!
Dla Mamy, Pani, dla dziewczynek,
w domu i w szkole, na wycieczce.
każdego dnia dobry uczynek -
to jest od chłopców upominek"

8 marca to święto wszystkich kobiet, tych dużych i tych małych. Z tej okazji najmłodsze przedszkolaki przygotowały uroczystą akademię. W wierszach i piosenkach wyraziły szacunek oraz podziw dla kobiet a humorystyczna inscenizacja z lusterkiem rozbawiła widownię. Miłym zakończeniem uroczystości był piękny tulipan wręczony przez najmłodszych wraz z życzeniami.


 
Wielkanocne spotkanie Utwórz PDF Drukuj
18 marca, w pięknej, świątecznej scenerii, uczniowie klas I-III przygotowali uroczyste spotkanie wielkanocne. Dzieci ubrane w stroje ludowe przedstawiły inscenizację o tradycjach i zwyczajach świątecznych. Byli dyngusiarze z wózkiem, którzy opowiadali historię niedzieli palmowej i "lanego poniedziałku". Nie zabrakło też krakowianek z koszami pełnymi kolorowych pisanek i kraszanek. Występy przeplatane były wesołymi i skocznymi piosenkami. Na zakończenie spotkania wszyscy dzieląc się jajkiem składali sobie świąteczne życzenia i degustowali wielkanocne potrawy.Image

zdjęcia...


 
Dzień samorządności Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

"Dziś na świecie pierwszy kwiecień,
więc dorośli oraz dzieci
zamieniają się w kłamczuchów!
I uchodzą im na sucho
same super niespodzianki,
bujdy, żarty, wymyślanki."

Tego dnia dzieci z klas I-III bawiły się wspólnie na imprezie prima aprilisowej zorganizowanej przez Samorządzik Uczniowski. Głównym punktem programu był wiosenny pokaz mody, podczas którego uczniowie zaprezentowali się w pomysłowych i zabawnych strojach. Odbył się również "Maraton uśmiechu", w którym dzieci opowiadając żarty, rozbawiały publiczność "do łez". Wprowadzeni w tak dobry nastrój wszyscy bawili się wesoło na wiosennej dyskotece. Na zakończenie dzieci mogły wykazać się dużą wyobraźnią w konkursie plastycznym pod hasłem "Cuda i dziwy".


 
Dzień Ziemi Utwórz PDF Drukuj

22 kwietnia, jak co roku, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji Samorządzik Uczniowski przygotował dla uczniów klas I-III szereg niespodzianek. Rozstrzygnięto ogłoszony wcześniej konkurs na wierszyk ekologiczny pod hasłem "Wiele zależy od nas", którego laureatką została Lidzia z klasy Ib. Odbyło się również spotkanie z panem Maciejem Szpiech - leśniczym z Nadleśnictwa Rymanów. Gość ciekawie opowiedział dzieciom o swojej pracy oraz o roślinach i zwierzętach, które można spotkać w naszym rejonie. Przywiózł  ze sobą również nagrody dla laureatów konkursu ekologicznego i atrakcyjne pomoce do zajęć przyrodniczych.   Dziękujemy!

Image

zdjęcia...


Wiersze laureatów konkursu ekologicznego pod hasłem "Wiele zależy od nas"
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 24 z 35