Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - logo Szkoła Filialna w Rymanowie Zdroju - zdjęcie


Strona główna arrow Rok 2007/2008

Rok 2007/2008
Zabawa karnawałowa Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

"Z Nowym Rokiem szedł karnawał,
przebieraniem się zabawiał.
Przebrał dzieci, spójrzcie sami,
są Indianie z piratami
i serpentyn widać zwoje,
są krasnale, są kowboje.
Jest biedronka z muchomorkiem,
przyszli także Bolek z Lolkiem,
sznur korali ma Cyganka,
w stroju z frędzli jest Indianka."

10 stycznia 2008 roku odbył się w naszej szkole Bal Przebierańców. Wszystkie dzieci pomysłowo i kolorowo ubrane bawiły się w rytm wesołej i skocznej muzyki. Były konkursy z nagrodami, pamiątkowe zdjęcia i słodki poczęstunek. Pogodne i uśmiechnięte buzie dzieci świadczyły o tym, że zabawa była udana. Szkoda, że Bal Karnawałowy jest tylko raz w roku. 


 
Walentynki Utwórz PDF Drukuj

Walentynki to dobry sposób na okazanie sympatii koleżance lub koledze. Dlatego też w ostatnim dniu karnawału Samorządzik Uczniowski zorganizował imprezę  walentynkową dla uczniów klas I-III. Głównym punktem zabawy było przekazanie walentynek, które dzieci przez kilka dni wrzucały do "Poczty Walentynkowej". Największą liczbę serduszek i kartek otrzymali Ania i Adrian z klasy IIIb, którzy zdobyli tytuł Walentynki i Walentego. Dodatkową atrakcją były liczne walentynkowe konkursy z nagrodami. Zabawę zakończyła dyskoteka, podczas której dzieci bawiły się wesoło w rytmach karnawałowych przebojów.

Image

zdjęcia...


 
Konkurs Talentów Przedszkolnych Utwórz PDF Drukuj

Image

zdjęcia...

27 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Rymanowie odbył się XII Konkurs Talentów Przedszkolnych "O Nagrodę Pluszowego Misia". Naszą szkołę reprezentowały dzieci z wszystkich oddziałów przedszkolnych, które rywalizowały z rówieśnikami w dwóch grupach wiekowych: 3, 4 -latki oraz 5, 6 -latki. Nasze przedszkolaki pięknie zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, teatralne i wokalne. Grand Prix Konkursu w młodszej grupie wiekowej zdobyli: Maja i Miłosz z pięciolatków, natomiast w starszej - dzieci z zerówki wywalczyły podwójne Grand Prix za inscenizacje. Wszyscy uczestnicy Konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i pluszaki.   więcej...


 
Rekolekcje Utwórz PDF Drukuj

Tradycyjnie już w okresie Wielkiego Postu odbywają się rekolekcje dla dzieci i młodzieży. W tym roku miały one miejsce w dniach 5-7 marca w Kościele Parafialnym w Rymanowie Zdroju. Towarzyszyło im hasło "Bądźmy uczniami Chrystusa". Tę myśl przewodnią przybliżał dzieciom ksiądz rekolekcjonista w czasie modlitwy, wspólnego śpiewu oraz konferencji. Wzruszającym przeżyciem była dla uczniów  scenka pantomimiczna i Droga Krzyżowa przygotowana przez siostrę Barbarę. Dzieci odgrywając poszczególne stacje Męki Pańskiej pomogły swoim kolegom lepiej zrozumieć cierpienie i śmierć Jezusa. Czas rekolekcji był dla wszystkich pięknym, duchowym przeżyciem.

Image

zdjęcia...


 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 17 - 20 z 35