• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Koncert życzeń dla nauczycieli

Jest taki wyjątkowy jeden dzień w szkole, w którym serca wszystkich biją mocniej, a oczy wyrazić chcą „dziękuję”. Jest to Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu życzenia łączą się jak kwiaty w wielobarwny bukiet i płyną do tych, którzy nas uczą. Z okazji Dnia Nauczyciela w naszej szkole został przygotowany koncert życzeń. Solenizantami i odbiorcami życzeń byli oczywiście nasi nauczyciele. Dyrekcji i wszystkim uczącym dedykowane były oryginalne życzenia związane z nauczanym przedmiotem. Zwieńczeniem życzeń były piosenki i utwory instrumentalne w wykonaniu: Otylii Landsmann, Julii Dąbrowskiej, Weroniki Rajchel, Oliwii Szybki, Patryka Gutkowskiego oraz chórku. Pełen humoru i artystycznego wdzięku był występ Jakuba Nowaka „Wyginam śmiało ciało” skierowany do nauczycieli wychowania fizycznego. Akademię przygotowali uczniowie klas pierwszych gimnazjum pod kierunkiem Pani Beaty Kilar, Pani Jolanty Pietruszki, Pana Grzegorza Argasińskiego. Oprawę muzyczną przygotował Pan Bogusław Malinowski a scenografię Pani Aneta Skóra.