• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Sportowe podsumowanie roku w powiecie krośnieńskim

Dnia 12 października w Zespole Szkół w Iwoniczu spotkali się przedstawiciele władz powiatu krośnieńskiego, radni, członkowie Wojewódzkiego i Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego, dyrektorzy szkół, nauczyciele i młodzież, aby dokonać sportowego podsumowania roku szkolnego 2015/2016. W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej 1. miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa w Jedliczu która reprezentowała powiat w sztafetowych biegach przełajowych chłopców, w mini koszykówce chłopców, czwórboju LA dziewcząt i chłopców, sztafetach narciarskich chłopców oraz w mini siatkówce chłopców. Natomiast 2. miejsce przypadło Szkole Podstawowej w Posadzie Górnej. Szkoła reprezentowała powiat w mini koszykówce dziewcząt, trójboju lekkoatletycznym dziewcząt, w mini piłce ręcznej dziewcząt i chłopców, w konkursie „Baw się z nami”. Ostatnie miejsce na podium przypadło Szkole Podstawowej z Dukli, która reprezentowała powiat w tenisie stołowym chłopców oraz startowała w zawodach powiatowych. W przypadku Gimnazjady, 1. miejsce wywalczyło Gimnazjum w Posadzie Górnej. Największe osiągnięcie szkoły to brązowy medal w piłce ręcznej dziewcząt oraz VI miejsce w koszykówce dziewcząt. Ponadto uczniowie tej szkoły reprezentowali powiat w badmintonie dziewcząt. Zaszczytne, 2. miejsce uzyskało Gimnazjum w Odrzykoniu. Szkoła reprezentowała powiat w indywidualnych biegach przełajowych, w tenisie stołowym dziewcząt, w badmintonie dziewcząt i chłopców. Największym sukcesem szkoły był brązowy medal w tenisie stołowym dziewcząt. Na 3. Miejscu znalazło się Gimnazjum w Jedliczu. Szkoła reprezentowała powiat w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców oraz indywidualnych biegach przełajowych. Największym sukcesem szkoły był brązowy medal w sztafetowych biegach przełajowych chłopców. Serdecznie gratulujemy Zespołowi Szkół w Posadzie Górnej!
Foto: Zespół Szkół w Iwoniczu