• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Ślubowanie pierwszoklasistów

W dniu 12 października 2016 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Do grona społeczności szkolnej zostało przyjętych 13 pierwszoklasistów. Dzieci w wierszach, piosenkach, zabawach rytmicznych potwierdziły, że potrafią śpiewać, recytować, tańczyć, wzorowo zachowywać się podczas trwania ważnych świąt. Turniej wiedzy o Polsce i naszej małej ojczyźnie dowiódł, iż wiele o niej wiedzą, świetnie znają też zasady regulaminu uczniowskiego. Przekonały wszystkich, że rozumieją co to znaczy być dobrym uczniem, dobrym kolegą i dobrym Polakiem. Po części artystycznej uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Przyrzekali, że będą dbać o jej dobre imię, pilnie się uczyć, zgodnie bawić, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po ceremonii ślubowania dyrektor Pan Piotr Cisek pasował dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej w Posadzie Górnej. Uroczystość zwieńczyło poświęcenie plecaków przez księdza proboszcza Marka Zajdla. Jesteśmy przekonani, że pierwszoklasiści będą chlubą naszej szkoły. Były życzenia, upominki od starszych kolegów, pamiątkowe zdjęcia, poczęstunek oraz wspólna zabawa uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej. Uroczystość przygotowała wychowawczyni klasy Pani Urszula Koźma przy współudziale Pana Bogusława Malinowskiego.