• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Piłkarki ręczne gimnazjum złotymi medalistkami Ogólnopolskiego Turnieju w Końskim!

W dniach 7-9 października 2016 roku z okazji 10-lecia Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpia Końskie zorganizowany został Ogólnopolski turniej piłki ręcznej dziewcząt. Organizatorzy zaprosili czołowe zespoły młodzieżowe z całej Polski. Na parkiecie mogliśmy więc zobaczyć 10 zespołów: KMKS Kraśnik, KS KORAB OSiR Staszów, KS Handball Posada Górna, SPR Łukovię Łuków, ChKS Łódź, UKS Dwójkę Lublin, MKS Piotrkovię Piotrków Trybunalski oraz oczywiście gospodarza – Olimpię Końskie. Mecze rozgrywane były 2x15 minut. Otwarcia turnieju dokonał burmistrz Krzysztof Obratański oraz wice-prezes Polskiego Związku Piłki Ręcznej Grzegorz Budziosz. Zespoły w wyniku losowania podzielone zostały na 2 grupy w których rywalizowały w piątek i w sobotę do południa. Nasze dziewczęta zwyciężyły w swojej grupie. W sobotę wieczorem rozegrano półfinały, a w nich Olimpia Końskie pokonała ekipę z Piotrkowa Trybunalskiego, natomiast Handball Posada Górna uporała się z ChKS-em Łódź.  W meczu o trzecie miejsce drużyna z Łodzi okazała się lepsza od Piotrkowa, a w wielkim finale po dramatycznym meczu (zwycięzcę turnieju wyłoniła dopiero dogrywka, w regulaminowym czasie wynik był 11:11) gospodynie turnieju Olimpia Końskie przegrały z Hanballem Posada Górna 12:13. Nasze szczypiornistki zdobyły historyczny złoty medal!
Organizatorzy oprócz nagród drużynowych (puchary, medale - 3 najlepsze zespoły), postanowili także nagrodzić najlepsze piłkarki ręczne. Najskuteczniejszą zawodniczką została Alicja Staroń (Handball Posada Górna), najwszechstronniejszą Anita Kania (Olimpia Końskie), najlepszą bramkarką Wiktoria Nowakowska (ChKS Łódź). Wybrano także najlepszą siódemką turnieju, w której znalazły się: Julia Bolanowska bramkarka z Handball Posady Górnej, Wiktoria Niebudek z Olimpii, Barbara Sibielska z ChKS-u Łódź, Sara Szczukocka z Piotrkovii Piotrków Trybunalski, Liwia Połeć z Olimpii oraz Natalia Kalińska z SPR-u Łukovia Łuków. Ponadto nagrodzono też najlepsze szczypiornistki w poszczególnych ekipach: Weronikę Gondek z KORABu Staszów, Julię Łukasiak z Dwójki Lublin, Emilię Kołosińską z KMKS-u Kraśnik, Oliwię Konciak z ChKS-u Łódź, Paulę Wasak z Łukovii Łuków, Michalinę Śliwkę z Handballu Posady Górnej, Małgorzatę Krawczyk z I Drużyny Piotrkovii Piotrków Trybunalski, Magdalenę Berlińską z II drużyny Piotrkovii Piotrków Trybunalski, Monikę Kusiak z I drużyny Olimpii Końskie oraz Natalię Nowek z II drużyny Olimpii Końskie. Nagrodzone zawodniczki otrzymały upominki i gadżety ufundowane przez sponsorów imprezy. Tym akcentem zakończył się I Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Młodziczek o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Końskie.

Wyniki spotkań naszych dziewcząt:

 • Olimpia Końskie II – Posada Górna 8:16
 • Posada Górna – SPR Łukovia Łuków 10:12
 • Posada Górna – MKS Piotrków Trybunalski 13:11
 • Posada Górna – UKS Dwójka Lublin 14:9

Półfinał:

 • Posada Górna - ChKS Łódź 12:1

Finał:

 • Posada Górna - Olimpia Końskie 13:12 (dogrywka)

Klasyfikacja Końcowa:

 1. UKS Handball Posada Górna
 2. Olimpia Końskie
 3. ChKS Łódź
 4. MKS Piotrkovia Piotrków Trybunalski

Skład Złotych Medalistek: Bolanowska Julia - kapitan drużyny, Staroń Oliwia, Staroń Alicja, Zięba Nikola, Śliwka Michalina, Dudek Izabella, Hanus Marcelina, Pitrus Sara, Przybyła Maria, Samborska Nikolina, Szczęsna Antonina, Osękowska Kinga, Różowicz Maria, Krupianik Julia, Józefczyk Natalia, Niemczyk Julia, Rodzinka Izabella. Trener Argasiński Grzegorz. Brawa dla zespołu!