• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W ostatni piątek września obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Z tej okazji w dniu 30 września 2016r. w naszej szkole udekorowano korytarze oraz przygotowano wiele atrakcji. Zorganizowano m. in. konkurs na Mistrza Łamigłówek dla uczniów klas 5 i 6 szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum, a uczniowie klas 4 powalczyli o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia. Wyniki konkursów opublikowane zostaną wkrótce. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była także w  niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Na terenie szkoły stacjonowały cztery Patrole Egzaminacyjne. Egzaminatorami byli sami uczniowie. Utworzyli oni specjalne komisje sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia. Zaopatrzeni w losy  przepytywali kolegów, nauczycieli oraz innych pracowników szkoły. Młodzież okazała się niezwykle zmotywowana pełnieniem ważnej funkcji egzaminatora. Najwięcej emocji wywołały jednak egzaminy przeprowadzane przez Patrole Egzaminacyjne w Rymanowie Zdroju. Uczniowie - egzaminatorzy pod opieką nauczycielek matematyki: Pani Edyty Krukar i Pani Urszuli Chmiel wyszli na ulice, do parku i sklepów. Główne motto akcji Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają przyciągnęło wielu przechodniów. Byli to zarówno kuracjusze jak i mieszkańcy. Akcja spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem oraz wyłoniła kilkuset Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Dorośli (bez względu na wiek), popisali się doskonałą znajomością trudnych przypadków tabliczki mnożenia. Wszyscy bardzo dobrze się bawili wcielając się w swoje role, a egzaminowani z zainteresowaniem i humorem podejmowali wyzwania. Taka niecodzienna forma edukacji przyczyniła się do przypomnienia tabliczki w ciekawy i atrakcyjny – nie tylko dla młodzieży – sposób.