• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Nasze dziewczyny wśród 5 najlepszych lekkoatletek województwa podkarpackiego!

Dnia 27 września 2016 roku na stadionie Resovii w Rzeszowie został rozegrany finał Indywidualnych Mistrzostw w Lekkiej Atletyce szkół podstawowych. W zawodach wzięli udział najlepsi uczniowie wyłonieni z eliminacji powiatowych w sumie około 500 zawodników. Uczniowie rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 60 metrów, rzut piłeczką palantową, skok wzwyż, bieg na 600 metrów dziewczęta i 1000 metrów chłopcy. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice (piłkarki ręczne) Katarzyna Kluska, Izabella Rodzinka - rzut piłeczką palantową, Adrianna Rodzinka - bieg na 60 metrów. Rewelacyjnie spisały się: Katarzyna Kluska, która rezultatem 42 metry zajęła 4. miejsce w województwie (do brązowego medalu Kasi zabrakło 1 metr a do srebra 4) i Izabella Rodzinka - 40.5 metra 5. miejsce w województwie (po serii eliminacyjnej Iza zajmowała 2. miejsce). We wcześniejszych 6 latach rezultat Kasi dawał medal! Sukces dziewcząt jest tym większy, iż w tej konkurencji wzięło udział 52 zawodniczki z całego województwa! Również świetny rezultat zanotowała Adrianna Rodzinka, która ostatecznie zajęła 10. miejsce w województwie z wynikiem 9.23. Do zawodów dziewczęta przygotował i na co dzień trenuje Pan Grzegorz Argasiński. Brawa dla dziewcząt!