• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Otrzęsiny 2016

Zgodnie z tradycją naszego gimnazjum uczniowie klas drugich witają w „szkolnych progach” młodszych kolegów hucznie i wesoło. Tak było i w tym roku. We wtorek 20 września klasa IIA wspierana przez Panią Bernadetę Michnowicz i Panią Annę Bałukę otrząsała pierwszoklasistów. Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście, a wśród nich Dyrekcja szkoły, wychowawcy klas pierwszych: Pani Beata Kilar i Pan Grzegorz Argasiński oraz opiekunowie Samorządu Uczniowskiego: Pani Alicja Kabiesz i Pani Agnieszka Kwolek-Śliwka. Bohaterowie otrzęsin musieli wykazać się wieloma umiejętnościami, by stać się pełnoprawnymi gimnazjalistami. Przygotowano dla nich następujące zadania: picie wody ze spodka, łowienie rybek, tor przeszkód, utrzymanie równowagi i czyszczenie futerka. Finałową konkurencją był „koci koncert” z wykorzystaniem drapaków jako instrumentów. Wszyscy zawodnicy zdali „egzamin śpiewająco”. Po wykonaniu pamiątkowego zdjęcia uczniowie gimnazjum bawili się na pierwszej w tym roku szkolnej dyskotece.