• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Szczypiornistki gimnazjum mistrzyniami województwa podkarpackiego 2019 roku! Urszula Rogula MVP turnieju!

Dnia 27 maja 2019 roku w hali Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim został rozegrany Wielki Finał Wojewódzki Gimnazjady w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach wzięły udział 4 najlepsze drużyny województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2018/2019: Gimnazjum Posada Górna, Gimnazjum Radomyśl Wielki, Gimnazjum Dzikowiec i Gimnazjum Jarosław. Wszystkie zespoły występowały w ligach wojewódzkich i na co dzień trenują piłkę ręczną. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Czas gry 2x12 minut. Wszystkie mecze stały na wysokim poziomie.
Drużyna naszych dziewcząt wygrała pewnie i zdecydowanie wszystkie swoje mecze nie pozostawiając rywalkom złudzeń, kto jest najlepszy w województwie! Nasza drużyna została kolejny raz Mistrzem Województwa Podkarpackiego 2019 roku. (2017 również Mistrzostwo Województwa, a 2018 Wice Mistrzostwo)! W ciągu 5 lat to 9 złoty medal i tytuł Mistrzowski!

Dziewczęta potwierdziły dominację w województwie zdobywając 4. tytuł mistrzowski w tym roku! (szkoła podstawowa, gimnazjum, młodziczka i juniorka młodsza).

A tak o nas piszą na stronie Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Sportowego:

Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt odbył się w Radomyślu Wielkim. Szczypiornistki z Posady Górnej po pewnym wygraniu wszystkich swoich 3 spotkań podobnie jak ich młodsze szkolne koleżanki również sięgnęły po mistrzowski tytuł. Podopieczne trenera Grzegorza Argasińskiego w tym sezonie nie mają sobie równych i w województwie wygrywają wszystko co się da. Życzymy sukcesów również podczas finału w Dźwirzynie.

Najlepszą zawodniczką turnieju i królem strzelców z 16. bramkami została Urszula Rogula MVP Turnieju!
Dziewczęta będą reprezentowały nasze województwo na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 7-12 czerwca br. w Dźwirzynie.

Nasza szkoła osiągnęła kolejny raz ogromny sukces, ponieważ dziewczęta ze szkoły podstawowej zdobyły również złote medale! Zdobyliśmy podwójną koronę drugi raz w ciągu 3 lat, a licząc rozgrywki klubowe - poczwórną koronę! Cztery Mistrzostwa Województwa w jednym roku szkolnym to wydarzenie bez precedensu!

Wyniki spotkań finałowych:
SP Nr 2 Jarosław - SP Dzikowiec 10:7
Gim. Radomyśl Wielki - SP Posada Górna 5:16
SP Nr 2 Jarosław - Gim. Radomyśl Wielki 11:6
SP Dzikowiec - SP Posada Górna 4:12
SP Nr 2 Jarosław - SP Posada Górna 5:16
SP Dzikowiec - Gim. Radomyśl Wielki 8:6

Klasyfikacja końcowa finałów:
1. Gimnazjum Posada Górna 9 pkt.  44 - 14
2. Gimnazjum Jarosław 6 pkt.  26 - 29
3. Gimnazjum Dzikowiec 3 pkt.  19 - 28
4. Gimnazjum Radomyśl Wielki 0 pkt.  17 - 35

Skład złotych medalistek: Nikolina Samborska - kapitan, Antonina Szczęsna, Kinga Osękowska, Martyna Sękowska, Natalia Józefczyk, Izabella Rodzinka, Katarzyna Kluska, Katarzyna Penar, Urszula Rogula, Julia Szul, Adrianna Rodzinka, Zuzanna Różowicz, Joanna Głowacka, Dominika Pęcak, Kenar Konstancja.
Dziewczęta na co dzień trenowane są przez trenera Grzegorza Argasińskiego.
Gratulacje dla naszych wspaniałych dziewcząt i ich trenera!