• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Szczypiornistki szkoły podstawowej najlepszym zespołem województwa podkarpackiego 2019 roku!

Dnia 28 marca 2019 roku w Radomyślu Wielki został rozegrany Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach wzięły udział 4 najlepsze drużyny województwa podkarpackiego w roku szkolnym 20182019: SP Posada Górna, SP Nr 1 Dynów, SP Pruchnik i SP Radomyśl Wielki. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Czas gry 2x12 minut. Wszystkie mecze stały na wysokim poziomie i trzymały do samego końca w napięciu. Drużyna naszych dziewcząt wygrała wszystkie swoje mecze i tym samym całe zawody. Została Mistrzem województwa podkarpackiego 2019 roku (trzeci raz w ciągu 4 lat!). Najlepszą zawodniczką całego turnieju została nasza Judyta Bolanowska!
Dziewczęta będą reprezentowały województwo podkarpackie na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 30.05- 2.06.2019 br. w Głuchołazach.
Dziewczęta po raz kolejny pokazały i udowodniły, że ciężką pracą, charakterem i determinacją można walczyć o najwyższe cele (mimo, że nie posiadamy pełnowymiarowej hali).


Wyniki spotkań finałowych:
SP Posada Górna - SP Radomyśl Wielki 10:7
SP Nr 1 Dynów - SP Nr 1 Pruchnik 3:10
SP Posada Górna - SP  Nr. 1 Pruchnik 9:9 k. 3:2
SP Nr 1 Dynów - SP Nr 1 Pruchnik 8:7
SP Nr 1 Pruchnik - SP Radomyśl Wielki 7:8
SP Posada Górna - SP Nr 1 Dynów 17:7

Klasyfikacja końcowa:
1. SP Posada Górna
2. SP Radomyśl Wielki
3. SP Nr 1 Pruchnik
4. SP Nr 1 Dynów

Złote Medalistki: Kornelia Potasiewicz - kapitan, Judyta Bolanowska, Diana Kolanko, Aleksandra Rygiel, Jadwiga Władyka, Weronika Dudek, Paulina Ziemiańska, Wiktoria Dworzańska, Weronika Suwała, Weronika Leś, Wiktoria Klimkiewicz, Julia Gryzowska, Daria Gryzowska, Emilia Węglowska, Julia Przybylska, Gracjana Kenar.
Trener: Grzegorz Argasiński.
Gratulacje dla naszych wspaniałych dziewcząt i trenera!