• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Gminy Rymanów

W piątek 22 marca 2019 roku w Rymanowie odbył się Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Rymanów. Zawody zostały przeprowadzone na dystansie 7 rund w kilku kategoriach wiekowych. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Marta Telega, Gracjan Tworek, Dorian Smoleń, Antoni Kaczor, Samuel Szczęsny, Jakub Rajnik, Dawid Penar, Tomasz Kuszel, Hubert Bednarski. Najlepszymi okazali się Gracjan Tworek i Dawid Penar, którzy wygrali w swoich kategoriach wiekowych. Pozostali uczniowie uplasowali się na następujących miejscach: Dorian Smoleń 2. miejsce, Samuel Szczęsny 4. miejsce, Jakub Rajnik 4. miejsce, Marta Telega 5. miejsce, Antoni Kaczor 6. miejsce, Kuszel Tomasz 6. miejsce i Hubert Bednarski 8. miejsce.
Zwycięzcy otrzymali z rąk Pani Dyrektor Beaty Suwały-Szczechowskiej puchary oraz dyplomy. Gratulujemy!