• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Szczypiornistki z gimnazjum mistrzyniami rejonu!

Dnia 28 lutego 2019 roku w Strzyżowie odbyły się Rejonowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. Do rywalizacji stawiły się cztery najlepsze zespoły z powiatów: SP nr 12 Krosno, SP nr 2 Jasło, SP nr 2 Strzyżów oraz SP Posada Górna. Nasze szczypiornistki dzięki świetnej grze odniosły pewne zwycięstwo w turnieju. Tym samym znalazły się wśród najlepszych 12. zespołów województwa podkarpackiego i otrzymały awans do półfinału mistrzostw województwa.

Wyniki naszych meczów:
Posada Górna - Krosno 18:1
Posada Górna - Jasło 19:2
Posada Górna - Strzyżów 23:1

Skład drużyny: Nikolina Samborska, Antonina Szczęsna, Kinga Osękowska, Martyna Sękowska, Dominika Pęcak, Julia Krupianik, Natalia Józefczyk, Julia Szul, Katarzyna Kluska, Katarzyna Penar, Izabella Rodzinka, Adrianna Rodzinka, Urszula Rogula, Zuzanna Różowicz.
Trener: Grzegorz Argasiński.
Gratulujemy zwycięstwa i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!