• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Nasze piłkarki ręczne z gimnazjum wśród najlepszych 4 zespołów województwa podkarpackiego!

W dniu 13 kwietnia 2018 roku w Głowience odbył się Baraż Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. Do zawodów zakwalifikowały się 3 zespoły wyłonione z półfinałów wojewódzkich: Gimnazjum Besko, Gimnazjum Dynów, Gimnazjum Radomyśl Wielki oraz ubiegłoroczny mistrz województwa - Gimnazjum Posada Górna.
Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. Czas gry 2x15 minut. Nasze szczypiornistki zwyciężyły we wszystkich meczach, a tym samym w całych zawodach, uzyskując awans do Finału Wojewódzkiego (4 najlepsze zespoły roku szkolnego 2017/2018).
Skład zwycięskiej drużyny: Oliwia Staroń, Julia Bolanowska, Nikola Zięba, Izabela Dudek, Nikolina Samborska, Maria Przybyła, Natalia Józefczyk, Julia Krupianik, Antonina Szczęsna, Kinga Osękowska, Martyna Sękowska, Kamila Małek, Dominika Pęcak, Maria Różowicz, Julia Szul, Izabella Rodzinka.

Wyniki poszczególnych spotkań:

 • Gimnazjum Besko - Gimnazjum Posada Górna 13 - 27
 • Gimnazjum Posada Górna - Gimnazjum Radomyśl Wielki 14 - 11
 • Gimnazjum Besko - Gimnazjum Radomyśl Wielki 13 - 19
 • Gimnazjum Posada Górna - Gimnazjum Dynów 10 -0 w o
 • Gimnazjum Besko - Gimnazjum Dynów 10 - 0 w o
 • Gimnazjum Radomyśl Wielki - Gimnazjum Dynów 10 - 0 w o

Drużyna na co dzień trenowana jest przez trenera Grzegorza Argasińskiego. Gratulacje dla naszych dziewcząt!