• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Piłkarze ręczni z gimnazjum wśród 12. najlepszych zespołów w województwie!

W dniu 28 lutego 2018 roku w hali MOSIR w Krośnie odbyły się rejonowe zawody w piłce ręcznej chłopców szkół gimnazjalnych. Do zawodów zakwalifikowały się cztery najlepsze drużyny z eliminacji powiatowych z całego rejonu: Gimnazjum Skołyszyn, Gimnazjum Wiśniowa, Gimnazjum Nr 14 Krosno, Gimnazjum Posada Górna. Drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym w czasie 2x12 minut.
Nasi szczypiorniści pewnie zwyciężyli we wszystkich spotkaniach i awansowali tym samym do następnego etapu, czyli półfinałów wojewódzkich!

Wyniki poszczególnych spotkań:

Gimnazjum Nr 14 Krosno - Gimnazjum Wiśniowa 12:5
Gimnazjum Posada Górna - Gimnazjum Skołyszyn 8:4
Gimnazjum Posada Górna - Gimnazjum Nr 14 Krosno 7:5
Gimnazjum Nr 14 Krosno - Gimnazjum Skołyszyn 7:5
Gimnazjum Posada Górna - Gimnazjum Wiśniowa 8:8 karne 2:1
Gimnazjum Wiśniowa - Gimnazjum Skołyszyn 13:12

Klasyfikacja końcowa:

1. Gimnazjum Posada Górna
2. Gimnazjum Wiśniowa
3. Gimnazjum Skołyszyn
4. Gimnazjum Nr 14 Krosno

Skład zwycięskiej drużyny: Filip Cetnarski, Dominik Szatkowski, Mateusz Markiewicz, Miłosz Sabat, Karol Jurasz, Alan Kasperkowicz, Kamil Hanus, Maciej Krukar, Jakub Filipowicz.
Chłopcy na co dzień trenowani są przez trenera Grzegorza Argasińskiego i Pana Józefa Krzysztyńskiego.
Gratulacje dla naszych chłopców!