• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce

W dniu 20 listopada 2017 roku w Jedliczu, odbyły się powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce chłopców. W zawodach wystartowało 6 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Chłopcy z naszej szkoły grający w grupie 2, pokonali zespół z Jedlicza 15:10 i przegrali z zespołem z Lubatowej 22:6, zaś w półfinale po wyrównanym pojedynku uporali się z drużyną z Targowisk 14:12. W finale koszykarze z Posady Górnej tylko jednym punktem przegrali z rówieśnikami ze Świerzowej Polskiej.

Kolejność końcowa:
1. Świerzowa Polska
2. Posada Górna
3. Targowiska
4. Lubatowa

Dzień później, tj. 21 listopada w Jedliczu odbyły się powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w koszykówce dziewczyn. Zawody te nasze dziewczyny nie zaliczą do udanych, ponieważ zanotowały 3 porażki i ostatecznie uplasowały się na 4. pozycji.
 
Skład drużyny chłopców: Alan Kasperkowicz, Adam Drąg, Filip Cisek, Kamil Hanus, Radosław Szałajko, Daniel Wołczański, Miłosz Sabat, Filip Cetnarski, Karol Jurasz.
Skład drużyny dziewczyn: Julia Szul, Sylwia Gładysiewicz, Antonina Szczęsna, Marcelina Hanus, Julia Bolanowska, Nikola Zięba, Oliwia Staroń, Izabela Dudek.