• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Sukcesy uczniów edukacji wczesnoszkolnej w Gminnej Mini Olimpiadzie Sportowej

W dniu 25 października 2017 roku w Hali Sportowej w Sieniawie odbyła się Gminna Mini Olimpiada Sportowa. Na starcie stanęło 5 zespołów drugoklasistów i 7 drużyn trzecioklasistów z Gminy Rymanów. Turniej został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych. Po uroczystym otwarciu, 4 - osobowe zespoły - reprezentanci szkół, rywalizowali w 6 konkurencjach: sztafeta z woreczkami, wyścigi na kocu, turlanie piłki, rzuty do celu, strzały na bramkę oraz pokonywanie toru przeszkód. Wśród drugoklasistów zdecydowane zwycięstwo odniosła drużyna z ZSP w Posadzie Górnej. Nasi zawodnicy w składzie: Blanka Krzysztyńska, Maja Niemczyk, Bartosz Frącek oraz Kornel Ziemiański zdobyli 1. miejsce. Na podium stanęła też klasa 3a. Kornelia Kolanko, Marta Telega, Antoni Kaczor i Dawid Wołczański zajęli 3. miejsce. Tuż poza podium uplasował się zespół z klasy 3b naszej szkoły: Gracjana Kenar, Milena Ziajka, Miłosz Penar i Szymon Niemczyk.

Zwycięzcy otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy i medale. Gratulujemy naszym najmłodszym sportowcom. Uczniów do turnieju przygotowywały wychowawczynie: Urszula Koźma, Maria Niemczyk i Magdalena Kasperkowicz.
Po zakończonych zawodach uczniowie obejrzeli zaporę i zbiornik wody pitnej w Sieniawie, spacerowali ulicami miejscowości. Poznawali nowe zakątki naszej pięknej okolicy.