• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Turniej o Puchar Tymbarku

W dniu 17 listopada 2017 roku w Sieniawie, odbył się pierwszy etap turnieju piłkarskiego o Puchar Tymbarku. W zawodach wzięły udział drużyny chłopców z rocznika 2008 i młodsi z Rymanowa, Milczy, Wróblika Szlacheckiego i Posady Górnej. Nasi chłopcy zajęli 2. miejsce po przegraniu meczu z Milczą 1:0, remisie z Rymanowem 1:1 i zwycięstwie nad Wróblikiem Szlacheckim 2:1.
Skład drużyny z Posady Górnej: Miłosz Cetnarski, Klaudiusz Gacek, Antoni Kaczor, Szymon Niemczyk, Tomasz Rajs, Gabriel Słupek, Dawid Wołczański.
Tydzień wcześniej w Rymanowie odbył się turniej chłopców o Puchar Tymbarku z rocznika 2006-2007. Piłkarze z naszej szkoły wygrali cały turniej, zaś rezerwowa drużyna uplasowała się na 3. miejscu.
Skład zwycięskiej drużyny: Artur Rygiel, Karol Mazurkiewicz, Kacper Wiśniowski, Patryk Krukar, Szymon Bober, Mikołaj Kuzak, Mikołaj Kowalski, Mikołaj Ostrowski, Szymon Anczakowski, Przemysław Małek.
Skład drugiej drużyny: Michał Mrozek, Patryk Rij, Szymon Hanus, Ireneusz Rajs, Bażej Argasiński, Jakub Kumka, Mateusz Penar, Bartosz Macnar, Mateusz Farbaniec.