• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Drużyna młodziczek UKS Handball Posada Górna srebrnymi medalistkami ogólnopolskiego turnieju piłki ręcznej w Olkuszu!

Dnia 12 marca 2017 roku w Olkuszu został zorganizowany VI Ogólnopolski Memoriał Romana Nowosada. Co roku w turnieju biorą udział czołowe zespoły krajowe. Do turnieju zakwalifikowane zostały drużyny z Tych, Łodzi, Nowego Sącza, Olkusza, Gliwic i Posady Górnej. Dziewczęta podzielone zostały w wyniku losowania na 2 grupy, w których zespoły rywalizowały systemem każdy z każdym. Bardzo dobrze spisały się szczypiornistki z Posady Górnej, które po fazie grupowej awansowały do finału z pierwszego miejsca. W finale rywalizowały z drużyną Tych (ścisła czołówka Polski!), z którym odniosły nieznaczną porażkę. Ostatecznie zespół UKS Handball zajął historyczne 2. miejsce w prestiżowym turnieju piłki ręcznej.
Najlepszą zawodniczką drużyny została Oliwia Staroń, która również została najlepszą zawodniczką turnieju!

Wyniki meczów:
Grupa 1

 • KS Sośnica Gliwice - SPR Olkusz 14:13
 • UKS Handball Posada Górna - KS Sośnica Gliwice 12:12
 • SPR Olkusz - UKS Handball Posada Górna 9:19

Grupa 2

 • MOSM Tychy - UKS Dwójka Nowy Sącz 15:13
 • ChKS Łódź - MOSM Tychy 8:20
 • UKS Dwójka Nowy Sącz - ChKS Łódź 19:5

Faza medalowa:

 • o 5. miejsce: SPR Olkusz - CHKS Łódź 20:6
 • o 3. miejsce: Sośnica Gliwice - Dwójka Nowy Sącz 16:10
 • o 1. miejsce: MOSM Tychy - UKS Handball Posada Górna 19:15

Klasyfikacja końcowa turnieju:

 1. MOSM Tychy
 2. KS Handball Posada Górna
 3. Sośnica Gliwice
 4. Dwójka Nowy Sącz
 5. SPR Olkusz
 6. CHKS Łódź

Skład drużyny: Michalina Śliwka(kapitan), Oliwia Staroń, Julia Bolanowska, Nikola Zięba, Izabela Dudek, Nikolina Samborska, Maria Przybyła, Natalia Józefczyk, Julia Krupianik, Antonina Szczęsna, Dominika Pęcak, Sara Pitrus, Joanna Głowacka, Kinga Osękowska, Maria Różowicz, Kamila Małek, Sylwia Gładysiewicz, Zuzanna Różowicz, Izabella Rodzinka, Adrianna Rodzinka.
Trener: Grzegorz Argasiński.

Gratulujemy!