• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Piłkarki ręczne gimnazjum wśród 12 najlepszych zespołów w województwie!

W dniu 8 marca 2017 roku w Krośnie odbyły się rejonowe zawody w piłce ręcznej dziewcząt szkół gimnazjalnych. Do zawodów zakwalifikowało się cztery najlepsze drużyny z eliminacji powiatowych całego rejonu: Gimnazjum Jasło, Gimnazjum Frysztak, Gimnazjum Nr. 5 Krosno, Gimnazjum Posada Górna. Drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym w czasie 2x10 minut. Nasze szczypiornistki pewnie zwyciężyły we wszystkich spotkaniach i awansowały do półfinałów wojewódzkich! Czwarty rok z rzędu okazały się najlepszym zespołem w rejonie!

 Wyniki poszczególnych spotkań:

 • Gimnazjum Nr 5 Krosno - Gimnazjum Frysztak 7:3
 • Gimnazjum Posada Górna - Gimnazjum Jasło 8:3
 • Gimnazjum Posada Górna - Gimnazjum Krosno 13:4
 • Gimnazjum Nr 5 Krosno - Gimnazjum Jasło 7:5
 • Gimnazjum Posada Górna - Frysztak 14:0
 • Gimnazjum Frysztak - Gimnazjum Jasło 3:5

Klasyfikacja końcowa:

 1. Gimnazjum Posada Górna
 2. Gimnazjum Nr 5 Krosno
 3. Gimnazjum Jasło
 4. Gimnazjum Frysztak

Skład zwycięskiej drużyny: Śliwka Michalina, Staroń Alicja, Niemczyk Wiktoria, Staroń Oliwia, Zięba Nikola, Bolanowska Julia, Buczek Karolina, Dudek Izabella, Hanus Milena, Samborska Nikolina, Szczęsna Antonina, Józefczyk Natalia, Krupianik Julia. Najlepszą zawodniczką zawodów została Staroń Oliwia!
Dziewczęta na co dzień trenowane są przez Panów Artura Piotrowskiego i trenera Grzegorza Argasińskiego.
Gratulacje dla naszych dziewcząt!