• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Piłkarki ręczne Gimnazjum najlepsze w powiecie krośnieńskim!

W dniu 23 lutego 2017 roku w Sieniawie odbyły się powiatowe zawody w piłce ręcznej dziewcząt szkół gimnazjalnych. Do zawodów zgłosiło się cztery najlepsze drużyny z terenu całego powiatu wyłonione z eliminacji gminnych: Gimnazjum Lubatowa, Gimnazjum Odrzykoń, Gimnazjum Świerzowa Polska, Gimnazjum Posada Górna. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym. Nasze dziewczęta pewnie wygrały wszystkie mecze i awansowały tym samym do następnego etapu, czyli zawodów rejonowych!

Wyniki poszczególnych spotkań:

 • Gimnazjum Świerzowa Polska - Gimnazjum Posada Górna 5:23
 • Gimnazjum Lubatowa - Gimnazjum Odrzykoń 16:10
 • Gimnazjum Świerzowa Polska - Gimnazjum Lubatowa 8:7
 • Gimnazjum Posada Górna - Gimnazjum Odrzykoń 16:2
 • Gimnazjum Świerzowa Polska -Gimnazjum Odrzykoń 17:12
 • Gimnazjum Posada Górna - Gimnazjum Lubatowa 31:8

Klasyfikacja końcowa:

 1. Gimnazjum Posada Górna
 2. Gimnazjum Świerzowa Polska
 3. Gimnazjum Lubatowa
 4. Gimnazjum Odrzykoń

Skład zwycięskiej drużyny: Śliwka Michalina, Staroń Alicja, Hanus Milena, Niemczyk Wiktoria, Szul Kornelia, Staroń Oliwia, Zięba Nikola, Bolanowska Julia, Buczek Karolina, Dudek Izabela, Przybyła Maria, Samborska Nikolina, Józefczyk Natalia, Krupianik Julia, Hanus Marcelina. Dziewczęta na co dzień trenowane są przez Pana Artura Piotrowskiego i trenera Grzegorza Argasińskiego.
Gratulacje dla naszych dziewcząt!