• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

W dniu 31.10.2018 r. odbyło się zebranie Rady Rodziców. Na zebraniu poruszone zostały sprawy dotyczące utworzenia subkonta na którym gromadzone byłyby środki Rady Rodziców. Rada upoważniła pana dyrektora do jej reprezentowania w tej sprawie w urzędzie gminy Rymanów. Rada Rodziców przyznała dofinansowanie do teatrzyku. Poruszone zostały kwestie organizacji „Zabawy Andrzejkowej” dla uczniów. Ustalono zorganizowanie „Dnia Słodkości” w dniu 04.12.2018 r. uzyskany dochód przeznaczony zostanie na działalność Rady Rodziców. W tym celu zorganizowane zostanie zebranie trójek klasowych w dniu 13.11.2018 r., na którym zaplanowane zostaną szczegółowe działania.