• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Pracowali u nas

KADRA PEDAGOGICZNA SZKOŁY W POSADZIE GÓRNEJ
W KOLEJNOŚCI ROZPOCZYNANIA PRACY OD 1895 r.

NAUCZYCIELE

  1. Anna Czech 1.09.1895 - 31.08.1904
  2. Paulina Michalczyk 1.09.1902 - 31.08.1905
  3. Stanisława Penbarówna 1.09.1904 - 31.08.1905
  4. Franciszek Zemlik 1.09.1905 - 31.08.1926
  5. Julia z Nowotnych Zemlik 1.09.1905 - 5.09.1927
  6. Stanisława Praczyńska 1.09.1905 - 31.08.1908
  7. Helena Kuhner - Uzarska 1.09.1908 - 12.03.1917
  8. Józef Zarzycki 1.09.1911 - 31.08.1913
  9. Franciszek Uzarski 1.09.1913 - 08.1914
  10. Helena Jägerówna 1.01.1914 - 30.06.1914
  11. Maria Nowotna - 1.09.1914 - 31.08.1931
  12. Apolonia Nowak - 1.09.1917 - 7.02.1919
  13. Helena Kozarowa - 1.09.1918 - 12.11.1918
  14. Maria Dąbrowska - 7.02.1919 - 20.10.1919
  15. Maria Dietrichówna - 9.12.1919 - 08.1922
  16. Maria Lazurkiewicz - 1.09.1922 - 15.11.1928
  17. Jadwiga Baran - 1.09.1922 - 30.03.1923
  18. Anna Pudełko - 15.04.1923 - 31.08.1927
  19. Aurelia Nowotna - 1.09.1924 - 31.08.1926, 3.09.1941 - 17.12.1941
  20. Karol Nowak - 1.09.1926 - 31.08.1927
  21. Władysław Pieluszczak - 1.09.1927 - 1.05.1940
  22. Adela z Dőllingerów Pieluszczak - 1.09.1927 - 31.08.1939
  23. Emilia Kiczorowska - 20.12.1928 - 31.08.1939
  24. Jan Winiarski - 1.09.1932 - 31.08.1937
  25. Maria Pieniążek - 1.09.1937 - 31.08.1938
  26. Józef Penar - 5.09.1938 - 31.08.1939
  27. Cecylia Drwiężanka - 12.12.1939 - 31.08.1940
  28. Bronisława Leyowa - 1.03.1940 - 31.08.1940
  29. Stanisława Hędrzak - 1.05.1940 - 31.08.1948
  30. mgr Kazimiera Wieniska (filologia) - 3.09.1940 - 31.08.1941
  31. Stefan Stępień - 3.09.1940 - 31.08.1945
  32. Helena Stępień - 1.09.1943 - 10.1945
  33. Janina Wojtuń - 09.1944 - 10.1945
  34. Jan Byrka (matematyka) - 1.09.1945 - 31.08.1951
  35. Ludwika Oberc (geografia) - 1.09.1945 - 31.08.1964
  36. Waleria Byrka (j. rosyjski) - 1.10.1945 - 31.08.1951
  37. Jadwiga Zielińska- Królicka (biologia, zoologia) - 13.02.1946 - 31.08.1973
  38. Helena Topolska (język polski) - 1.09.1946 - 31.08.1968
  39. Maria Hanus - 1.09.1948 - 31.08.1949
  40. Maria Dobrowolska (matematyka) - 1.10.1950 - 15.12.1951
  41. Balbina Szubarga (język polski, historia) - 1.09.1951 - 31.08.1953
  42. Elżbieta Zając (matematyka) - 7.02.1952 - 31.08.1958
  43. Zuzanna Mawricz (wf, język rosyjski) - 1.09.1953 - 31.08.1957
  44. Stanisława Rabada (prace ręczne, geografia) - 1.09.1953 - 31.08.1991
  45. Genowefa Zięba (wf, język rosyjski) - 1.09.1957 - 31.08.1960
  46. Maria Lorenc (nauczanie początkowe) - 1.09.1958 - 31.08.1991
  47. Józefa Żuchowska (nauczanie początkowe) - 1.09.1958 - 31.08.1960
  48. Janina Warchoł (nauczanie początkowe, historia) - 1.09.1960 - 31.08.1965
  49. Genowefa Ciupka (nauczanie początkowe) - 1.09.1960 - 31.09.1999
  50. Agata Jakima - Petryłka (język rosyjski, śpiew, rysunki) - 1.09.1960 - 08.1965
  51. Florian Lalek (chemia, fizyka) - 1.09.1960 - 31.08.1991
  52. Jarosław Petryłka (wf, śpiew) - 1.09.1962 - 31.08.1965
  53. Henryk Błaszczak (matematyka) - 15.02.1964 - 1.04.1964
  54. Stanisław Krzywda (muzyka) - 1.04.1964 - 30.06.1964
  55. Helena Myszkal (matematyka) - 1.09.1965 - 31.08.1997
  56. Ryszard Myszkal (p t, plastyka, p o) - 1.09.1965 - 08.1977
  57. Stanisław Penar (chór, muzyka) - 15.09.1965 - 31.08.1981
  58. Helena Czech (język rosyjski) - 1.02.1966 - 08.1973
  59. Anna Bocheńczak (język polski) - 1.09.1966 - 08.1985
  60. Michał Królicki (matematyka) - 1.09.1966 - 02.1970
  61. Stanisława Lalek (historia, język polski) - 1.09.1967 - 12.1981
  62. Grażyna Chemicz (biologia, chemia) - 1.09.1973 - 31.08.2003
  63. Halina Jurczak (język rosyjski) - 1.09.1973 - 08.1975
  64. Maria Silarska (geografia, nauczanie początkowe)- 1.09.1974 - 08.1975
  65. mgr Elżbieta Dec (język rosyjski, naucz. przedsz.)- 1.09.1975- 31.08.2005
  66. mgr Danuta Oberc (geografia, naucz. pocz.) - 1.09.1975 - 31.08.2001
  67. mgr Jan Gliściak (matematyka, p o) - 09. 1975 - 31.08.1991
  68. Maria Kopecka (język polski) - 1.09.1975 - 08.1977
  69. Bogumiła Borys (plastyka, p t) - 1.09.1977 - 31.08.1984
  70. Stanisława Pelczarska (nauczanie początkowe) - 1.09.1979 - 31.08.1987
  71. mgr Kazimierz Cetnarski (SKS) - 1.09.1979 - 31.08.1980
  72. Helena Iwanowska (nauczanie pocz.) - 1.09.1980 - 31.08.1987
  73. mgr Paweł Kinelski (historia, wos) - 1.02.1981 - 10.11.2011
  74. Damian Różycki (j. rosyjski) - 15.02.1981 - 10.06.1981
  75. mgr Irena Nowotarska (j. polski, wdżr) - 1.09.1981 - 31.08.2004
  76. Ewa Piotrowska (nauczanie pocz.) - 1.09.1981 - 31.08.2001
  77. Edward Piotrowski (muzyka) - 1.09.1981 - 31.08.2001
  78. Kazimierz Gawłowicz (wf) - 1.09.1982 - 31.12.1997
  79. mgr Wanda Przybyła (plastyka, p t) - 1.09.1984 - 31.08.2000
  80. Łucja Czerepaniak (wf) - 1.09.1984 - 31.08.2007
  81. mgr Waldemar Czado (fizyka, informatyka) - 1.09.1984 - 31.08.2007
  82. Jolanta Pietruszka (biblioteka) - 1.09.1984 -
  83. mgr Augustyn Walczak (język polski) - 12.1985 - 03.1998
  84. Anna Kopacz (biblioteka) - 1.09.1986 - 31.08.1987
  85. Lucyna Gotfryd (nauczanie pocz.) - 1.09.1987 - 31.08.1990
  86. mgr Artur Piotrowski (wf) - 2.11.1988 -
  87. mgr Leonia Penar (nauczanie pocz.) - 1.09.1989 - 31.08.2007
  88. Marta Hanus (biblioteka) - 09.1989 - 06.1990
  89. mgr Maria Niemczyk (nauczanie pocz.) - 1.09.1990 -
  90. mgr Alicja Szymanowska (j. angielski) - 1.09.1990 -
  91. mgr Elżbieta Nadziakiewicz (geografia) - 1.09.1991 - 8.08.2005
  92. mgr Bernadetta Czado (matematyka) - 1.09.1991 - 31.08.2007
  93. mgr Maria Szczepaniak (j. polski) - 1.09.1991 -
  94. Anna Krupa (nauczanie pocz.) - 1.09.1991 - 31.08.1992 i od 1.01.1997 - 31.08.1997
  95. Anna Potocka (nauczanie przedszk.) - 10.1991 - 30.06.1992
  96. mgr Maria Prugar (nauczanie pocz.) - 1.09.1992 - 31.08.2012
  97. Teresa Pitrus (naucz. przedszk.) - 11.1993 -15.04.1995
  98. Stanisław Salamon (muzyka) - 1.09.1994 - 31.08.1995
  99. Jolanta Piotrowska (naucz. przedszk.) - 1.09.1994-30.11.1994
  100. mgr Agnieszka Szul (naucz. przedszk., informatyka, edukacja wczesnoszkolna) - 1.11.1996 -
  101. mgr Maria Przybylska (naucz. przedszk.) - 1.01.1997 - 31.08.2004
  102. mgr Krystyna Przybylska (naucz. przedszk.) - 1.01.1997 - 31.08.2012
  103. mgr Elżbieta Pelczarska (naucz.przedszk.) - 1.01.1997 - 31.08.2012
  104. mgr Barbara Krukar - Szul (matematyka) - 1.09.1997 - 31.08.2006
  105. mgr Marta Dąbek (naucz. pocz.) - 1.09.1997 - 31.08.2012
  106. Monika Rygiel (naucz. przedszk.) - 1.09.1997 - 31.08.1998, 25.02.2007 -  
  107. mgr Alicja Kabiesz (j. polski) - 2.05.1998 -
  108. mgr Agnieszka Zięba (biologia, przyroda) - 1.09.1999 - 31.08.2013
  109. mgr Ewa Barańska (świetlica, pedagog) - 1.09.1999 -
  110. mgr Dorota Rajchel (przyroda, j. rosyjski) - 1.09.2000 - 31.08.2013
  111. mgr Grzegorz Argasiński (wf, informatyka)) - 1.09.2000 -
  112. mgr Beata Kilar (chemia, fizyka, matematyka) - 1.09.2000 -
  113. mgr Urszula Chmiel (matematyka, j. niem.) - 1.09.2000 -
  114. mgr Agnieszka Kwolek-Śliwka (j. angielski) - 1.09.2000 -
  115. mgr Magdalena Kasperkowicz (naucz. pocz.) - 1.09.2000 -
  116. mgr Alicja Zajdel (naucz. pocz.) - 1.09.2000 -
  117. mgr Teresa Ziemba (naucz. pocz.) - 1.09.2000 - 31.08.2012
  118. Małgorzata Ziajka (naucz. pocz.) - 1.09.2000 - 31.08.2010
  119. Elżbieta Oleniacz (naucz. pocz.) - 1.09.2000 - 31.08.2006
  120. Maria Stafska (geografia, historia) - 1.09.2000 - 31.08.2003
  121. Wiesława Dworzańska (w f) - 1.09.2000 - 31.04
  122. mgr Bogusław Malinowski (muzyka, sztuka) - 1.09.2001 -
  123. mgr Urszula Koźma (naucz. pocz.) - 1.09.2001 -
  124. Agnieszka Rygiel (j. polski) - 1.09.2001 - 30.11.2001
  125. mgr Piotr Cisek (chemia, j. angielski, informatyka) - 1.09.2002 -
  126. mgr Waldemar Kilar (j. polski, historia) - 1.09.2002 -
  127. mgr Iwona Kucia (matematyka) - 12.09.2004 -
  128. mgr Anna Bałuka (historia, wiedza o społeczeństwie) 1.09.2004-
  129. mgr Beata Dworzańska (oddział zerowy, edukacja wczesnoszkolna) - 1.03.2005 - 24.06.2005, 2.02.2008 - 31.08.2008, 1.09.2008 - 31.08.2012, 1.09.2014 - 31.08.2015
  130. mgr Agnieszka Kindlik (geografia, przyroda) - 1.09.2005 -
  131. mgr Dominika Góra-Rygiel (j. polski) 1.09.2006 - 31.08.2007
  132. mgr Małgorzata Piwowar (wychowanie przedszkolne) 1.09.2006 - 31.08.2012
  133. mgr Katarzyna Kielar (matematyka) - 14.09.2006 - 19.01 2007
  134. mgr Aneta Skóra (plastyka) - 1.09.2006 -
  135. mgr Anna Golowska (naucz. zinteg.) - 1.09.2007 - 2.02.2008
  136. mgr Grażyna Byra (naucz. zinteg.) - 1.09.2007 - 31.08.2008
  137. mgr Edyta Krukar (matematyka) - 1.09.2007 -
  138. mgr Barbara Przybylska-Krukar - (zaj. rewalidacyjne) - 1.09.2007 - 19.06.2009, 30.09.2016 - 23.06.2017
  139. mgr Józef Krzysztyński (wf) - 1.09.2007 -
  140. mgr Grażyna Krzyżanowska (historia) - 1.09.2009 - 31.08.2013
  141. mgr Anna Jakieła (matematyka) - 1.09.2009 - 31.08.2010
  142. mgr Marek Żaromski (historia) - 1.09.2009 - 31.08.2010,  10.11.2011 - 31.08.2013
  143. mgr Bogusława Farbaniec (matematyka) - 1.09.2009 - 21.06.2010 
  144. mgr Magdalena Belcik (język niemiecki) - 1.09.2009 -  31.08.2010
  145. mgr Edyta Gryzowska (geografia) - 1.09.2010 - 22.06.2011
  146. mgr Małgorzata Buczek (wychowanie przedszkolne) - 1.09.2010 - 25.06.2010
  147. mgr Małgorzata Gomułka-Wojtoń (język polski) - 1.09.2010 - 22.06.2011
  148. mgr Alina Bargiel-Jurczyk (biologia) - 1.09.2010 - 29.06.2012, 1.09.2017 -
  149. mgr Magdalena Jakubowicz (język angielski) - 15.11.2010 - 22.06.2011, 1.09.2011 - 28.06.2013
  150. mgr Łukasz Oberc (język angielski) - 15.11.2010 - 22.06.2011
  151. mgr Ewelina Smerecka (język angielski) - 1.09.2011 -
  152. mgr Artur Serafin (historia) - 1.09.2012 - 28.06.2013, 1.09.2013 - 27.06.2014, 1.09.2014 -
  153. mgr Małgorzata Zięba (matematyka) - 15.04.2013 - 28.06.2013
  154. mgr Bernadeta Michnowicz (przyroda, biologia) - 1.09.2013 -
  155. mgr Renata Kilar (matematyka) - 1.09.2013 - 27.06.2014
  156. mgr Marta Krzyżanowska (język angielski) - 1.10.2013 - 27.06.2014
  157. mgr Klaudyna Trygar-Kubusiak (edukacja wczesnoszkolna, język angielski) - 3.02.2014 - 27.06.2014, 1.09.2014 - 26.06.2015, 1.09.2015 -
  158. lic. Joanna Barańska (wychowanie przedszkolne) - 20.05.2015 - 26.06.2015
  159. mgr Agata Maśnik (fizyka) - 1.09.2015 - 31.08.2016
  160. mgr Sylwia Piwowar (zaj. rewalidacyjne) - 17.10.2016 - 23.06.2017

 

KSIĘŻA I KATECHECI

  1. ks. Bukietyński - 1.09.1902 - 31.08.1905
  2. ks. Jan Pamuła - 1.09.1905 - 31.08.1908
  3. ks. Eugeniusz Okoń - 1.09.1908 - 31.08.1909
  4. ks. Wincenty Grzyb - 1.09.1909 - 1915
  5. ks. Józef Frączek - 08.1915 - 25.01.1917
  6. ks. Marian Borowiec - 02.1917 - 08.1918
  7. ks. Józef Żelazowski - 1.09.1918 - 20.10.1919
  8. ks. Józef Wolski - 11.1919 - 08.1929
  9. ks. Karol Prokop - 1.09.1929 - 08.1932
  10. ks. Władysław Długosz - 1.09.1932 - 08.1934
  11. ks. Stanisław Wielgosz - 08.1934 - 08.1939
  12. ks. mgr Mieczysław Materniak - 1.09.1945 - 08.1961
  13. ks. Józef Drybała - 1.09.1949 - 08.1952
  14. ks. mgr Stanisław Jamrozek - 1.09.1989 - 31.08.1992
  15. ks. mgr Bogusław Ruśnica - 1.09.1992 - 31.08.1995
  16. ks. mgr Jan Smoła - 1.09.1995 - 31.08.1999
  17. s. Janina Czachor - 1.09.1995 - 31.08.1997
  18. mgr Bernadeta Białas - 1.09.1997 - 31.08.1999, 25.02.2013 -
  19. Jolanta Fabisz - 1.09.1997 - 31.08.1998
  20. ks. mgr Janusz Dudziak - 1.09.1999 - 31.08.2002
  21. s. mgr Barbara Zegar - 1.09.1999 - 31.08.2008
  22. ks. mgr Feliks Paściak - 1.09.2000 - 31.08.2006
  23. ks. mgr Andrzej Kudyba - 1.09.2002 - 31.08.2005
  24. ks. mgr Krzysztof Sobiecki - 1.09.2005 -31.10.2005
  25. ks. mgr Janusz Łuc - 1.11.2005 -31.08.2009
  26. ks. mgr Marek Zajdel - 1.09.2006 - 31.08.2012, 25.02.2013 - 18.03.2013
  27. s. mgr Anna Nowińska - 1.09.2008 - 31.08.2010 
  28. ks. mgr Tadeusz Zagaja - 1.09.2009 -31.08.2010 
  29. s. mgr Anna Żelnio - 1.09.2010 - 8.02.2013
  30. ks. mgr Grzegorz Jakubik- 1.09.2010 - 31.08.2013
  31. ks. mgr Grzegorz Kowalczyk - 1.09.2013 - 31.08.2015
  32. ks. Tomasz Dziob - 1.09.2015 -

 

Opracował: Paweł Kinelski, Piotr Cisek, Agnieszka Szul.