• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Zawody w biegach narciarskich

W dniu 13 lutego 2018 roku w Ustianowej Górnej odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Dzieci w biegach narciarskich. Rywalizacja toczyła się na trasie „Pod Żukowem” w kategorii dziewcząt i chłopców na dystansie 2,5 km.
Najlepiej wśród chłopców z naszej szkoły spisał się Przemysław Małek, który uzyskał czas 7,47 s, a wśród dziewcząt najlepszy czas uzyskała Kornelia Potasiewicz 9,41 s. Drużynowo chłopcy ukończyli zawody na 5. miejscu z czasem 33,30 s, zaś dziewczęta na 4. miejscu, a ich czas to 40,22 s.
Skład reprezentacji dziewcząt: Aleskandra Graboń, Amelia Wiernasz, Judyta Bolanowska, Kornelia Potasiewicz, Emilia Węglowska, Diana Kolanko.
Skład reprezentacji chłopców: Przemysław Małek, Mateusz Tomkiewicz, Mikołaj Ostrowski, Mikołaj Kuzak, Patryk Krukar, Kacper Michnowicz, Kacper Wiśniowski.

W dniu 14 lutego na tym samym obiekcie odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej w biegach narciarskich. Chłopcy z naszej szkoły drużynowo zajęli 6. miejsce, a dziewczęta uplasowały się na 4. pozycji. Indywidualnie wśród chłopców z Posady Górnej najlepszy czas uzyskał Karol Jurasz - 10,13 s, a najlepszą dziewczyną okazała się Antonina Szczęsna - 12,58 s.
Skład reprezentacji dziewcząt: Antonina Szczęsna, Otylia Landsmann, Kamila Małek, Maria Różowicz.
Skład reprezentacji chłopców: Karol Jurasz, Filip Cetnarski, Adam Drąg, Filip Cisek, Kamil Hanus.
Opiekunami na zawodach byli Panowie: Józef Krzysztyński i Artur Piotrowski.