• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Wycieczka na łyżwy do Sanoka

W dniu 20 grudnia 2017 roku odbył się wyjazd na lodowisko do Sanoka. Brało w nim udział 43 uczniów z klas sportowych 4b i 5b oraz 3 uczniów gimnazjum.
Celem wyjazdu było:
- wszechstronne doskonalenie sprawności fizycznej,
- propagowanie łyżwiarstwa jako formy aktywnego spędzania czasu wolnego,
- nauka i doskonalenie indywidualnych umiejętności jazdy na łyżwach,
- pokonywanie własnych słabości i lęków,
- hartowanie i uodparnianie organizmu,
- przestrzeganie zasad bezpieczeństwa na lodowisku.
Cele wyjazdu zostały zrealizowane. Dzieci aktywnie uczestniczyły w realizacji programu. Kilku uczniów przekonało się, że jazda na łyżwach jest trudną technicznie dyscypliną sportu.

Po zakończonej jeździe uczniowie wraz z opiekunami udali się do restauracji McDonald’s. Wszyscy wrócili pełni uśmiechu i z nadzieją, że już niedługo powtórzymy wycieczkę.
Opiekunowie: Artur Piotrowski i Józef Krzysztyński.