Szczypiornistki Gimnazjum najlepszym zespołem województwa podkarpackiego!

Dnia 15 maja 2017 roku w hali krośnieńskiego MOSiR-u został rozegrany Finał Wojewódzki Gimnazjady w piłce ręcznej dziewcząt. W zawodach wzięły udział 4 najlepsze drużyny województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2016/2017: Gimnazjum Posada Górna, Gimnazjum Dynów, Gimnazjum Dzikowiec i Gimnazjum Wadowice Górne. Turniej rozegrano systemem każdy z każdym. Czas gry 2x12 minut. Wszystkie mecze stały na wysokim poziomie i trzymały do samego końca w napięciu. Drużyna naszych dziewcząt wygrała całe zawody i została Mistrzem województwa podkarpackiego 2017 roku. Pierwszy raz w historii szkoły, gminy, powiatu!
Dziewczęta będą reprezentowały nasze województwo na Mistrzostwach Polski, które odbędą się w dniach 18-22 czerwca br. w Elblągu.
Nasza szkoła osiągnęła ogromny sukces, ponieważ dziewczęta ze szkoły podstawowej również zdobyły złoty medal! Zdobyliśmy podwójną koronę! Dwa Mistrzostwa Województwa w jednym roku szkolnym to wydarzenie bez precedensu!

Wyniki spotkań finałowych:

  • Gimnazjum Dynów – Gimnazjum Wadowice Górne 16:9
  • Gimnazjum Dzikowiec – Gimnazjum Posada Górna 8:8
  • Gimnazjum Dynów – Gimnazjum Dzikowiec 11:14
  • Gimnazjum Wadowice Górne – Gimnazjum Posada Górna 8:16
  • Gimnazjum Dynów – Gimnazjum Posada Górna 8:20
  • Gimnazjum Wadowice Górne – Gimnazjum Dzikowiec 10:26

Klasyfikacja końcowa finałów:

  1. Gimnazjum Posada Górna
  2. Gimnazjum Dzikowiec
  3. Gimnazjum Dynów
  4. Gimnazjum Wadowice Górne

Skład złotych medalistek: Julia Bolanowska – kapitan drużyny, Oliwia Staroń, Karolina Buczek, Izabella Dudek, Milena Hanus, Natalia Józefczyk, Julia Krupianik, Wiktoria Niemczyk, Kinga Osękowska, Maria Przybyła, Nikolina Samborska, Alicja Staroń, Antonina Szczęsna, Kornelia Szul, Michalina Śliwka, Nikola Zięba.
Dziewczęta na co dzień trenowane są przez Panów Artura Piotrowskiego i trenera Grzegorza Argasińskiego.
Gratulacje dla naszych wspaniałych dziewcząt!