• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Spotkania Pokoleń w Rymanowie Zdroju

„Młodsze pokolenie jest filarem, starsze – przęsłem”.

John Steinbeck

W dniu 16 czerwca 2013 roku na scenie amfiteatru w Rymanowie Zdroju swe talenty estradowe prezentowali najmłodsi uczniowie z naszej szkoły w ramach dorocznej imprezy integrującej społeczność Posady Górnej i Rymanowa Zdroju pt. „Zdrojowe Spotkania Pokoleń”.
Pan dyrektor Piotr Cisek przywitał zebranych gości – mieszkańców, kuracjuszy i turystów, życząc wszystkim udanej zabawy. Zaapelował o aktywne uczestnictwo, korzystanie z bogatej oferty towarzyszącej prezentacjom scenicznym, m.in. z kącika gier i zabaw logicznych. Następnie oddał głos młodym artystom, którzy zawładnęli sceną. Żywiołowym tańcem, pięknym i dopracowanym pod względem technicznym śpiewem oraz nienagannymi recytacjami oczarowali licznie przybyłą publiczność, po raz kolejny dając świadectwo swych nieprzeciętnych możliwości wokalno – aktorskich, odwagi i charyzmy.

Na długo w pamięci zebranych pozostanie scenka, której zapowiedź stanowiła kultowa piosenka Zbigniewa Wodeckiego „Pszczółka Maja”. W rolach głównych wystąpili: Aleksandra Hanus jako Królowa, Marcin Bek jako Truteń. Ich perypetie rozbawiły każdego. Owację na stojąco zebrali: Jakub Nowak oraz Julia Dąbrowska, Maja Bolanowska i Maria Różowicz w humorystycznej scence pokazującej zmieniające się wraz z upływem lat relacje między mężem i żoną. Dowcipne dialogi okraszone zostały popularnymi piosenkami, które korespondowały z całością: „Żono moja” i „Ona tańczy dla mnie”. Serca słuchaczy podbiły błyskotliwą recytacją: Maria Różowicz, Gabriela Smerecka, Eliza Pitrus i Kamila Małek, a taniec belgijski w wykonaniu drugoklasistów był strzałem w dziesiątkę. Nie zabrakło także występów cechujących się finezją i elegancją. Do takich bez wątpienia zaliczyć można układ taneczny dziewcząt i chłopców z klasy 2 z piłkami do muzyki Ludviga van Beethovena.
Przemyślany i atrakcyjny dla każdego program przygotowały Panie: Monika Rygiel, Maria Niemczyk, Magdalena Kasperkowicz, Alicja Zajdel i Urszula Koźma. Oprawę dźwiękową zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Rymanowie. W rolę konferansjerek wcieliły się: Julia Hanus i Wiktoria Zajdel. Był to ich debiut na tak dużej scenie i wypadły naprawdę znakomicie.
Piknik zakończył się pełnym sukcesem. Dopisała pogoda, dzięki czemu widzowie tłumnie zgromadzili się w Rymanowie Zdroju, by podziwiać młodych wykonawców. Był czas na chwile wspomnień, wymianę poglądów i refleksji nad kulturotwórczą rolą szkoły w obecnych czasach. Do zobaczenia za rok!