• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Aleksandra Śliwka wśród wyróżnionych literatów

W dniu 24 marca podczas I Powiatowego Pikniku Artystycznego „Żyj zdrowo i kolorowo” został rozstrzygnięty Powiatowy Konkurs Literacki „Rodzina receptą na kryzys”, zorganizowany w ramach Narodowego Dnia Życia. Powiat krośnieński po raz trzeci włączył się w ogólnopolską kampanię promującą zdrowe relacje.

Na konkurs wpłynęło 51 prac. Przewodniczący jury, Andrzej Szwast, podsumowując turniej literacki, stwierdził, iż prace zaskoczyły go dojrzałością myślenia ich twórców oraz zachwyciły sprawnością języka i formy. Autorom nagrodzonych tekstów życzył, by w swej dalszej twórczości dążyli do autentyczności. W zaszczytnym gronie laureatów znalazła się Aleksandra Śliwka z klasy 6b, która za pamiętnik „Bo rodzina jest najważniejsza” otrzymała wyróżnienie. Godne podkreślenia jest to, iż była najmłodszą uczestniczką konkursowych zmagań. Uczennica do konkursu przygotowywała się pod kierunkiem Pana Waldemara Kilara.