• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Inauguracja roku szkolnego 2008/2009

Dla 377 uczniów naszej szkoy oraz około 6 mln uczniów w Polsce zaczyna się rok szkolny 2008/2009. Do pierwszej klasy podstawówki pójdzie niespełna 400 tys. dzieci. To wciąż siedmiolatki, o rok młodsi idą do obowiązkowych zerówek. Rząd planuje za rok wysłanie do szkół już sześciolatków, ale nie wiadomo, czy pomysł przejdzie. W tym roku nasi uczniowie nie zaożą mundurków. Sejm tej kadencji zdjął nakaz "jednolitego stroju szkolnego dla podstawówek i gimnazjów" wprowadzony za ministra edukacji Romana Giertycha. Ograniczeniu uległa lista obowiązkowych lektur z języka polskiego. Tytuły, które dopisali Roman Giertych i Ryszard Legutko (np. więcej książek Sienkiewicza, filozoficzne eseje Jana Pawła II), obecna szefowa MEN Katarzyna Hall odesłała na listę lektur dodatkowych. Nauczyciele mogą je omawiać z uczniami, ale nie muszą.
Nowością jest też przepis, że jeśli uczeń nie przyjdzie na ponad połowę lekcji i nie usprawiedliwi tych nieobecności, będzie to traktowane jako niespełnienie obowiązku szkolnego. A za to grozi rodzicom nawet grzywna.
Rok szkolny zakończy się 19 czerwca.