• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Historia wierszem i pieśnią malowana

Dnia 25 września grupa uczniów gimnazjum w pawilonie Eskulap w Rymanowie Zdroju zaprezentowała montaż słowno muzyczny Historia wierszem i pieśnią malowana. Uroczystość, opowiadająca o życiu i działalności hrabiny Anny z Działyńskich Potockiej, przygotowali nauczyciele Pani Łucja Czerepaniak oraz Panowie Waldemar Kilar i Bogusław Malinowski. Młodzi wykonawcy otrzymali wielkie brawa od publiczności członków Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krośnieńskiej. Świetne prezentacje wokalne (Magnifikat Karola Wojtyły, Modlitwa Bułata Okudżawy), doskonałe interpretacje poezji (m.in. liryk Wyspiańskiego Hej, las rymanowski za mgłą, Gawęda o miłości ziemi ojczystej Szymborskiej) skłoniły zebranych gości do refleksji, wprawiły w zadumę, wywołały wzruszenie. Całość dopełniały fragmenty Mojego pamiętnika, dzieła życia naszej Patronki, kobiety wielkiego serca, patriotki, altruistki, zawsze spieszącej z pomocą bliźniemu. Tak wywołany portret pani Rymanowa zapadnie na długo w naszej pamięci.

Zdjęcia