• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Spotkanie z Krzysztofem Zanussim

W dniu 5 grudnia w sali kina „Irys” w Rymanowie odbyło się spotkanie ze światowej sławy reżyserem i scenarzystą Krzysztofem Zanussim. Artysta z nieskrywaną pasją opowiadał o swej pracy, o świecie filmu i literatury. Ujawnił nam kulisy zawodu filmowca, zdradził kilka anegdot ze swojego życia, dowiódł, że jeśli podejmujemy się jakiegoś zadania, to należy realizować je sumiennie i dobrze.

Sam ukończył trzy kierunki: fizykę na Uniwersytecie Warszawskim, filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim i reżyserię w PWSFTviT w Łodzi. Mówi biegle w kilku językach, dużo podróżuje po świecie (wczoraj Berlin, dziś Rymanów, jutro Urugwaj). Jego przodkowie pochodzą z Włoch (w XIX wieku przybyli do Galicji budować kolej z Tarnowa do Lwowa), a dalecy kuzyni są właścicielami fabryk produkujących sprzęt AGD.

Pełni wiele ważnych funkcji w międzynarodowych instytucjach kultury. W 1990 roku został wybrany na Prezydenta Federacji Europejskiej Realizatorów Audiowizualnych. Jest Konsultantem Komisji Pontyfikalnej do spraw Kultury w Watykanie, członkiem Europejskiej Akademii Filmowej i Papieskiej Akademii Sztuk Pięknych i Literatury. Był Prezydentem Stowarzyszenia Eurovisioni. Należy do Polskiego PEN-Clubu i Stowarzyszenia Pisarzy. Był wiceprzewodniczącym Rady Programowej Polskiej Telewizji Publicznej. W 1992 roku uzyskał tytuł profesorski – wykłada na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

Wykład profesora na długo zapadnie w naszej pamięci i miejmy nadzieję, że jego nauki staną się dla nas drogowskazem w życiu.