• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Jasełka bożonarodzeniowe

W dniu 22 grudnia uczniowie całej szkoły wraz z nauczycielami obejrzeli w kinie „Irys” w Rymanowie jasełka wyreżyserowane przez Panie: siostrę Barbarę Zegar, Alicję Szymanowską i Urszulę Chmiel. Opiekę artystyczną (muzyczną) pełnił Pan Bogusław Malinowski.

Całość została – jak co roku – przygotowana z olbrzymim rozmachem. Dość powiedzieć, że w inscenizacji narodzin Chrystusa w Betlejem wzięło udział kilkudziesięciu wykonawców z klas 4-6 szkoły podstawowej i I-III gimnazjum. Przedstawienie rozpoczęło się zgoła nietypowo – od historii kuszenia Ewy przez szatana w Edenie. Następnie przenieśliśmy się do Jeruzalem, by w finalnej scenie być świadkami składania hołdu Królowi Niebieskiemu przez polskich bohaterów narodowych – Jana III Sobieskiego i Tadeusza Kościuszkę. Scenki rodzajowe zostały okraszone kolędami i pastorałkami w wykonaniu szkolnego chóru.