• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

W życiu ważny jest nie tryumf, lecz walka

W 233. rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, pierwszego ministerstwa oświaty w Europie i na świecie, nastąpiło otwarcie hali sportowej oraz przekazanie uczniom poświęconego dzień wcześniej sztandaru Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej.

Uroczystość uświetnili swą obecnością znamienici goście w osobach: Mariana Dudy, dyrektora Departamentu Edukacji i Kultury przy Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie, Jolanty Strzępek, pełnomocnika Podkarpackiego Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, Mariana Niemczyka, przewodniczącego Rady Miejskiej w Rymanowie, burmistrza Jana Rajchla i jego zastępcy Wojciecha Farbańca. Na spotkanie przybyli przedstawiciele władz oświatowych, lokalnych, środowiska szkolne i kulturotwórcze, fundatorzy i darczyńcy, uczniowie, nauczyciele i mieszkańcy Rymanowa Zdroju i Posady Górnej.

Po okolicznościowych przemówieniach nastąpił długo oczekiwany moment - przekazanie sztandaru (na awersie: płonący kaganek, symbolizujący dążenie do zgłębiania wiedzy, na rewersie: na biało - czerwonym tle Orzeł Biały) uczniom. Poczet tworzyli galowo ubrani, przepasani szarfami w barwach narodowych: Karol Oleniacz oraz Aleksandra Bolanowska i Magdalena Oberc. Całość dopełniło ślubowanie uczniów, którzy zobowiązali się strzec sztandaru, pracować pilnie i rzetelnie dla dobra szkoły, regionu i ojczyzny.

Następnie oficjele dokonali aktu otwarcia szkoły przez symboliczne przecięcie wstęgi, a księża: Feliks Paściak, Marek Zajdel i Mieczysław Szostak poświęcili halę sportową.

Całość zamknęła akademia, na którą złożyły się recytacje liryków opiewających polskie sukcesy olimpijskie oraz pieśni w wykonaniu chóru: „"Oda do radości", „"Gaude Mater Polonia", „"Gaudeamus igitur, „"Niech mówią, że to nie jest miłość", „"We are the champions".

Burza oklasków na zakończenie spotkania była wymownym świadectwem talentu i kunsztu wykonania dla młodych artystów. Dodajmy, że montaż powstał przy współpracy Pań Agnieszki Kwolek – Śliwki i Jolanty Pietruszki oraz Panów Bogusława Malinowskiego i Waldemara Kilara.

[Zdjęcia 1] [Zdjęcia 2] [Zdjęcia 3]