• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wolności nie można tylko posiadać...

Dnia 15 listopada w Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie Zdroju odbyło się dla dzieci i młodzieży z gimnazjów gminy Rymanów spotkanie patriotyczne pn. "W hołdzie bohaterom narodowym..." Uroczystość zainaugurowało przemówienie dyrektor Teresy Łożańskiej, która powitała 4-osobowe reprezentacje zaproszonych szkół wraz z opiekunami oraz przedstawiła porządek spotkania. Montaż poetycko - muzyczny w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Publicznych w Posadzie Górnej, powstały pod opieką ks. Janusza Łuca i Pani Małgorzaty Śliwki, traktujący o bohaterskiej postawie polskich powstańców, żołnierzy, bojowników o wolność narodu, zyskał uznanie publiczności, zwłaszcza wykonanie "Murów" Jacka Kaczmarskiego. Następnie Pan Waldemar Kilar wygłosił referat o postawach patriotycznych młodego pokolenia, wspomniał o strajku dzieci we Wrześni, walkach Orląt Lwowskich z Ukraińcami, harcerzach Śląska i walczącej Warszawy w czasie II wojny światowej. Punktem kulminacyjnym stały się działania twórcze. Młodzież miała za zadanie wykonać drzewo genealogiczne i przyporządkować do dat - miejsca oraz wydarzenia z historii Polski, inni tworzyli poezję tyrtejską, budzącą ducha narodowego lub pisali list do polskich patriotów, którzy w przeszłości oddali swe życie w słusznej sprawie. Ciekawie zaprezentowali się uczniowie (podhalańczycy) - pod okiem kapelmistrza brawurowo wykonali marsz wojskowy. Każda ze szkół została obdarowana pięknymi książkami, które trafiły do szkolnych bibliotek.
Impreza okazała się bardzo pożyteczna i ważna, bogata we wnioski, obfitowała w wiele zdarzeń i działań o charakterze intencjonalnym. Jej celem było rozbudzenie uczuć patriotycznych i zainteresowanie młodzieży historią ojczystą, co należy uznać za szczególnie cenne zwłaszcza w dobie konsumpcyjnego stylu życia i subkultur.