• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Finał konkursu historycznego "Granice zdrady narodowej i państwowej w dziejach Polski"

Dnia 13 listopada odbył się w Krośnie etap wojewódzki konkursu historycznego pt. "Granice zdrady narodowej i państwowej w dziejach Polski", organizowany przez NSZZ "Solidarność" oświatową. Wśród zespołów gimnazjalnych I miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły: Katarzyna Ligenza i Wojciech Doroba, przygotowani przez p. Annę Zając. Ogólnopolski finał konkursu miał miejsce 13 i 14 grudnia w Gdyni, gdzie Kasia i Wojtek reprezentowali województwo podkarpackie. Na całość konkursu składały się dwie części: test wiadomości do rozwiązania, oraz prezentacja multimedialna na wybrany temat. Poziom był bardzo wysoki, rywalizacja wielka. Ostatecznie uczniowie naszej szkoły zajęli VII miejsce. Oprócz zmagań konkursowych organizatorzy zapewnili uczestnikom liczne atrakcje, m. in.
- wizyta w Planetarium,
- zwiedzanie Oceanarium,
- składanie kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Grudnia,
- zwiedzanie miasta Gdynia,
- wyjazd do Sopotu - spacer po mieście i molo.

Była także możliwość spotkania z ciekawymi ludźmi, m. in. z dr Janem Żarynem, pracownikiem IPN, który przewodniczył konkursowemu jury.

[Zdjęcia]