• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Szekspir wiecznie żywy!

Historia wielkiej miłości, aż po grób Romea i Julii, tytułowych bohaterów dramatu Szekspira, od stuleci inspiruje twórców - pisarzy, reżyserów, malarzy, filozofów. Temat podjął na nowo Bartosz Jarzymowski, który przedstawił własną wizję artystyczną spektaklu. "Romea i Julię" mogliśmy obejrzeć w Krośnie, a w rolach głównych wystąpili aktorzy Teatru Współczesnego w Krakowie. Akcja została umiejscowiona w czasach nam współczesnych. Oto dwoje młodych ludzi zakochuje się w sobie, lecz nie może być ze sobą ze względu na to, że pochodzą z dwóch walczących ze sobą środowisk. Porachunki gangów skutecznie uniemożliwiają happy end. Niewątpliwym atutem spektaklu były efekty specjalne: umiejętne operowanie światłem, wykorzystanie nagrań wideo. Wykorzystano również jako motyw przewodni piosenkę Edyty Bartosiewicz „"Zatańcz ze mną".
Sztuka skończyła się tragicznie. Młodzi jak u Szekspira umierają w grobowcu - oboje popełniają samobójstwo. Twórcy pragnęli uzmysłowić, że niezależnie od czasów i miejsca dorośli (rodzice) powinni starać się zrozumieć swe dzieci, nie wybierać im partnerów życiowych i nie unieszczęśliwiać innych.