• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Z WIZYTĄ W KOPERNIKU

22 października po raz pierwszy zagościliśmy w murach I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie, według rankingu „Perspektyw” 16 szkoły w Polsce w roku 2003.
Pod koniec ubiegłego roku szkolnego nauczyciele ZSP w Posadzie Górnej oraz I LO w Krośnie stworzyli projekt pod nazwą „Sapere aude” („Odważ się być mądrym”) w celu pozyskania środków od Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać szanse” na współpracę – kształcenie i edukację uczniów, wymianę doświadczeń nauczycieli i rodziców.
Jedną z płaszczyzn współpracy jest aktywizacja Samorządu Uczniowskiego. Stąd pomysł przeprowadzenia zajęć warsztatowych przez Panie Edytę Karwat i Barbarę Latkiewicz, sprawujące pieczę nad SU w Koperniku. Wzięła w nich udział grupka zapaleńców z naszej szkoły, m.in.: Marysia Kilar, Maciek Ziemba, Ola Kilar (czyli Zarząd), Kuba Fydrych – lider sekcji dziennikarskiej, Kamil Jaworek – lider sekcji kulturalnej, Maciek Krukar – odpowiedzialny za sprawy organizacyjne, Grzesiek Potasiewicz – przewodniczący sekcji sportowej i liderka „porządkowych” – Monika Bigos. Spotkanie zaczęło się od zabawy integracyjnej, którą poprowadził Maciek Krukar z IIIb. Następnie przyszedł czas na tworzenie w grupach planów pracy Samorządu. Wszystko po to, by uniknąć chaosu, nie improwizować przed nauczycielami za pięć dwunasta, nie wykonywać w pośpiechu i byle jak zadań i obowiązków. Taki dokument po prostu ułatwia pracę, gdyż ustala, kto za co odpowiada.
Nie obyło się bez początkowych animozji i dąsania się, lecz z minuty na minutę nasze działania stawały się efektywniejsze dzięki przyjaznej atmosferze, konstruktywnej krytyce, zdolnościom do polemiki Kuby - oraz, rzecz jasna, słonym paluszkom! Ostatnim akcentem warsztatów była ankieta ewaluacyjna. Kolejne spotkanie u nas.