• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wojenko, wojenko ... (Relacja z obchodów Święta Niepodległości)

Dzień 11 listopada należy do najważniejszych świąt narodowych. Ma on dla nas, Polaków, ogromne znaczenie, gdyż w 1918 roku po 123 latach niewoli odzyskaliśmy niepodległość. Dlatego w całym kraju w tym dniu oddajemy cześć poległym w walce o wolność i niepodległość.

Nie inaczej było w Rymanowie. W Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się główna część uroczystości, którą poprzedziła msza święta w intencji ojczyzny.

Słowo wstępne wygłosił przewodniczący Rady Gminy Pan Marian Niemczyk, który nakreślił obraz Polski w czasie zaborów oraz tuż po odzyskaniu niepodległości. Następnie wysłuchaliśmy kilku utworów wojennych w wykonaniu orkiestry dętej. Pieśni wprowadziły nas w nastrój powagi i skupienia. W tej atmosferze obejrzeliśmy przygotowany przez młodzież ZSP we Wróbliku Szlacheckim wspaniały montaż słowno – muzyczny, na który złożyły się patriotyczne pieśni i wiersze, przypominające o bólu i cierpieniu walczących, przywołujące w naszej pamięci postaci bohaterów narodowych.

[zdjęcia]