• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Wrażenia z wystawy w „Eskulapie”

Mieszkamy na prowincji. Rzadko mamy okazję uczestniczyć w wystawach prac grafików, malarzy, rzeźbiarzy. Lecz prowincja właśnie jawi się w oczach artystów jako swoista enklawa, jako mityczna kraina, która jest źródłem natchnienia.

Takim „uduchowionym” miejscem sprzyjającym pracy twórczej jest Rymanów Zdrój. Stylowe wille z czasów monarchii austro – węgierskiej, pięknie położony deptak z licznymi latarniami, zabytkowy kościółek w samym sercu kurortu, beskidzkie krajobrazy rozciągające się z Wołtuszowej poświadczają, że uzdrowisko przyciąga ludzi z całej Polski. Nic zatem dziwnego, że po raz kolejny zorganizowano wystawę poplenerową dzieł, które powstały tu podczas wyjazdów studyjnych. Wymieńmy nazwiska artystów: Cyprian Biełaniec, Roman Raczek, Kasia Czuchniowska, Waldemar Kordyaczny, Wojciech Trzyn, Ewa Włodzik – Burdzy, Teresa Komornicka, Jolanta Kordyaczna, Marek Burdzy, Wojciech Zagórski.

Prace, wykonane różną techniką – od grafiki po akwarelę, przedstawiały piękno naszych okolic – krajobraz zimowy uzdrowiska, jesienną łąkę, las.
Dla miłośników malarstwa wystawa to wspaniała uczta intelektualna, dostarczająca wielu wzruszeń i pobudzająca wyobraźnię.