• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

„Poznajmy bliżej Sienkiewicza”, czyli konkurs dla miłośników literatury

W dniu 10 stycznia został zorganizowany pod patronatem Dyrekcji ZSP w Posadzie Górnej I etap konkursu literackiego dla gimnazjum „Śladami polskich pisarzy i poetów”, którego pierwsza edycja odbyła się pod hasłem „Poznajmy bliżej Sienkiewicza”.

Do konkursu przystąpiło 34 uczniów z pięciu szkół gminy Rymanów – z Sieniawy, Królika Polskiego, Klimkówki, Bzianki, Wróblika Szlacheckiego i – rzecz jasna – Posady Górnej. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test, składający się z 70 pytań, na które złożyły się zagadnienia życia i twórczości wybitnego Polaka noblisty, Henryka Sienkiewicza. Twórcy konkursu – Panie Alicja Kabiesz, Irena Nowotarska, Maria Szczepaniak oraz Pan Waldemar Kilar – szczególny nacisk położyli na treści dzieł znajdujących się w kanonie lektur szkolnych („Janko Muzykant”, „W pustyni i w puszczy”, „Sachem”, „Krzyżacy”, „Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela”, „Latarnik”, „Quo vadis”). Uwzględniono również podstawowe dane o ekranizacjach powieści znanego pisarza.

Ostatecznie do II etapu (finał), który zostanie przeprowadzony 7 lutego br., zakwalifikowanych zostało 13 uczniów.

Lp.

Imię i nazwisko

Szkoła

Suma punktów

1.

Gabriela Staroń

Wróblik Szlachecki

66

2.

Monika Byra

Posada Górna

63

Agata Zima

Królik Polski

63

4.

Joanna Szczęsna

Sieniawa

62

5.

Agnieszka Kosztyła

Posada Górna

59

Aleksandra Walus

Sieniawa

59

7.

Marika Węgrzynek

Wróblik Szlachecki

58

8.

Łukasz Bednarz

Wróblik Szlachecki

57

Paulina Malinowska

Królik Polski

57

Gabriela Penar

Klimkówka

57

Sylwia Poznar

Królik Polski

57

Małgorzata Szczęsna

Sieniawa

57

Natalia Zima

Wróblik Szlachecki

57