• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Zlot Młodzieży PTSM

W dniach 3 - 6 października odbył się 30 Wojewódzki Zlot Młodzieży PTSM w Lesku. Grupa uczniów z naszej szkoły rozpoczęła wędrówkę 5 X szlakiem Myczkowce - Lesko. Choć trasa jest łatwa do pokonania, w piątek stała się "drogą przez mękę", gdyż deszcz lał strugami. Mokre buty, ubrania i błoto pod nogami utrudniały wędrówkę. Po kilku godzinach marszu dotarliśmy szczęśliwi do celu. Na miejscu czekał na utrudzonych wędrowców ciepły obiad i ...ciepła woda. Pokrzepieni, ruszyliśmy , by wziąć udział w karkołomnych konkursach wiedzy. Nadeszła noc - pora zwierzeń i nawiązywania nowych międzyszkolnych kontaktów i oczywiście pora zasłużonego odpoczynku. W sobotę nastąpiło uroczyste podsumowanie rajdu i rozdanie nagród. Wprawdzie nasza grupa nie osiągnęła oszałamiających sukcesów, ale zaznaczyła swoja obecność, plasując się w "złotym środku". W południe zadowoleni wróciliśmy do domów.