• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Wycieczka klas szóstych

W dniach 4 - 5 października klasy szóste odbyły wycieczkę edukacyjną na trasie Lublin - Puławy - Kazimierz Dolny. Zaczęto od zwiedzania Lublina. Sympatyczna pani przewodnik ciekawie opowiadała o zabytkach miasta, m.in. o Zamku Lubelskim, Bramie Krakowskiej, Archikatedrze, Kościele Dominikanów. Następnie szóstoklasiści udali się na Krakowskie Przedmieście.Zmęczeni spacerem uczestnicy wycieczki pojechali do schroniska PTSM na nocleg. Następnego dnia po smacznym śniadaniu uczniowie wyruszyli w stronę Puław. Zwiedzili tam wiele zabytków, lecz większości uczniów podobała się grota położona w parku krajobrazowym.W pamięci uczestników wycieczki na długo pozostaną: Pałac Czartoryskich, Świątynia Sybilli, Dom Gotycki oraz Mostek Miłości. Kolejnym etapem wycieczki był Kazimierz Dolny. Dzieci zobaczyły tam: Muzeum Przyrodnicze, ruiny zamku z XIVw.,basztę, Górę Trzech Krzyży oraz renesansowy kościół farny. Na kazimierskim rynku zakupiono liczne pamiątki.

Wycieczka na długo pozostanie w pamięci uczestników. Dla wielu była wyjazdem marzeń.

zdjęcia