Wycieczka klas szóstych

W dniach 4 - 5 października klasy szóste odbyły wycieczkę edukacyjną na trasie Lublin - Puławy - Kazimierz Dolny. Zaczęto od zwiedzania Lublina. Sympatyczna pani przewodnik ciekawie opowiadała o zabytkach miasta, m.in. o Zamku Lubelskim, Bramie Krakowskiej, Archikatedrze, Kościele Dominikanów. Następnie szóstoklasiści udali się na Krakowskie Przedmieście.Zmęczeni spacerem uczestnicy wycieczki pojechali do schroniska PTSM na nocleg. Następnego dnia po smacznym śniadaniu uczniowie wyruszyli w stronę Puław. Zwiedzili tam wiele zabytków, lecz większości uczniów podobała się grota położona w parku krajobrazowym.W pamięci uczestników wycieczki na długo pozostaną: Pałac Czartoryskich, Świątynia Sybilli, Dom Gotycki oraz Mostek Miłości. Kolejnym etapem wycieczki był Kazimierz Dolny. Dzieci zobaczyły tam: Muzeum Przyrodnicze, ruiny zamku z XIVw.,basztę, Górę Trzech Krzyży oraz renesansowy kościół farny. Na kazimierskim rynku zakupiono liczne pamiątki.

Wycieczka na długo pozostanie w pamięci uczestników. Dla wielu była wyjazdem marzeń.

zdjęcia