• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Otrzęsiny gimnazjalistów

Dnia 8 października odbyły się długo oczekiwane otrzęsiny, w których głównymi aktorami byli uczniowie z klas Ia i Ib gimnazjum. Uroczystość swą obecnością zaszczycili Pani dyrektor Dorota Rajchel, Pan dyrektor Paweł Kinelski oraz Panie wychowawczynie Agnieszka Zięba i Edyta Krukar. Widowisko zostało utrzymane w konwencji pirackiej. Oto na pokładzie korsarskiego statku, zwieńczonego czarną flagą z trupią czaszką, znaleźli się pojmani jeńcy, którzy, chcąc ocalić swe życie od niechybnej śmierci, musieli wykonać arcytrudne zadania, rozwiązać perfidne zagadki.

W rolę Jacka Sparrowa wcielił się Rafał Koźma. Towarzyszyli mu: Kamelia Niemczyk, Aleksandra Zięba, Patrycja Kuzian, Marta Byra, Mateusz Hanus i inni. Typowo pirackie stroje - obdarte koszule, podwinięte nogawki spodni, wysokie skórzane buty, przepaski na oko - muszkiety i biała broń za pasem, gromkie okrzyki oraz zręcznie wykonane rekwizyty (skrzynie, lunety, ster, klatka z papugą) czy odpowiednio dobrana muzyka powodowały, że zebranym udzielała się atmosfera przygody i ryzyka.

Pierwszoklasiści ochoczo przystąpili do zadań. Z zapałem szorowali pokład, poszukiwali skrawków mapy, która miała prowadzić do ukrytego skarbu, nieustraszenie pływali po morzach i oceanach, nie bacząc na grożące im niebezpieczeństwa. W rezultacie wszyscy przeszli chrzest bojowy i zostali wpisani w poczet gimnazjalistów, o czym informował certyfikat, którego kopię otrzymał każdy uczestnik.

Jak co roku, by tradycji stało się zadość, otrzęsiny zakończyła dyskoteka. Dodajmy, że organizacją tej uroczystości zajęli się uczniowie zrzeszeni w Samorządzie Uczniowskim, nad którym opiekę sprawuje Pani Agnieszka Kwolek - Śliwka, oraz uczniowie z klas IIa i IIb.

zdjęcia