Otrzęsiny gimnazjalistów

Dnia 8 października odbyły się długo oczekiwane otrzęsiny, w których głównymi aktorami byli uczniowie z klas Ia i Ib gimnazjum. Uroczystość swą obecnością zaszczycili Pani dyrektor Dorota Rajchel, Pan dyrektor Paweł Kinelski oraz Panie wychowawczynie Agnieszka Zięba i Edyta Krukar. Widowisko zostało utrzymane w konwencji pirackiej. Oto na pokładzie korsarskiego statku, zwieńczonego czarną flagą z trupią czaszką, znaleźli się pojmani jeńcy, którzy, chcąc ocalić swe życie od niechybnej śmierci, musieli wykonać arcytrudne zadania, rozwiązać perfidne zagadki.

W rolę Jacka Sparrowa wcielił się Rafał Koźma. Towarzyszyli mu: Kamelia Niemczyk, Aleksandra Zięba, Patrycja Kuzian, Marta Byra, Mateusz Hanus i inni. Typowo pirackie stroje - obdarte koszule, podwinięte nogawki spodni, wysokie skórzane buty, przepaski na oko - muszkiety i biała broń za pasem, gromkie okrzyki oraz zręcznie wykonane rekwizyty (skrzynie, lunety, ster, klatka z papugą) czy odpowiednio dobrana muzyka powodowały, że zebranym udzielała się atmosfera przygody i ryzyka.

Pierwszoklasiści ochoczo przystąpili do zadań. Z zapałem szorowali pokład, poszukiwali skrawków mapy, która miała prowadzić do ukrytego skarbu, nieustraszenie pływali po morzach i oceanach, nie bacząc na grożące im niebezpieczeństwa. W rezultacie wszyscy przeszli chrzest bojowy i zostali wpisani w poczet gimnazjalistów, o czym informował certyfikat, którego kopię otrzymał każdy uczestnik.

Jak co roku, by tradycji stało się zadość, otrzęsiny zakończyła dyskoteka. Dodajmy, że organizacją tej uroczystości zajęli się uczniowie zrzeszeni w Samorządzie Uczniowskim, nad którym opiekę sprawuje Pani Agnieszka Kwolek - Śliwka, oraz uczniowie z klas IIa i IIb.

zdjęcia