• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Pisarze i poeci dzieciom

W dniu 12 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się gminne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "Pisarze i poeci dzieciom: Jesień". W zmaganiach konkursowych brało udział 19 uczniów z klas 1 - 6 szkoły podstawowej. W grupie młodszej I miejsce zajęła Aleksandra Gubała z klasy drugiej, a drugie miejsce Arkadiusz Krukar - uczeń klasy pierwszej. W grupie starszej nagrodę główną: wyjazd do Zagórza i udział w eliminacjach rejonowych zdobyła Marta Sołtysik z klasy czwartej, a I miejsce Aleksandra Piękoś, również z klasy czwartej.

Dom Kultury był również organizatorem konkursu plastycznego. Uczniowie wykonali ilustrację do wybranego wiersza znaczących autorów, którzy w swoim dorobku opisują uroki jesieni. Nominację do udziału w finale konkursu otrzymały prace plastyczne Andżeliki Wermińskiej i Michała Macnara - uczniów klasy pierwszej.