Pisarze i poeci dzieciom

W dniu 12 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury odbyły się gminne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "Pisarze i poeci dzieciom: Jesień". W zmaganiach konkursowych brało udział 19 uczniów z klas 1 - 6 szkoły podstawowej. W grupie młodszej I miejsce zajęła Aleksandra Gubała z klasy drugiej, a drugie miejsce Arkadiusz Krukar - uczeń klasy pierwszej. W grupie starszej nagrodę główną: wyjazd do Zagórza i udział w eliminacjach rejonowych zdobyła Marta Sołtysik z klasy czwartej, a I miejsce Aleksandra Piękoś, również z klasy czwartej.

Dom Kultury był również organizatorem konkursu plastycznego. Uczniowie wykonali ilustrację do wybranego wiersza znaczących autorów, którzy w swoim dorobku opisują uroki jesieni. Nominację do udziału w finale konkursu otrzymały prace plastyczne Andżeliki Wermińskiej i Michała Macnara - uczniów klasy pierwszej.