• Nasza szkoła

    Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

  • Wyjątkowe wycieczki

    Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

  • Chór Kantata

    Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

  • Odkrywamy talenty

    W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

  • Sukcesy sportowe

    Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

  • Wysoki poziom nauczania

    Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Spotkanie autorskie ze Stefanem Potockim

W dniu 14 grudnia odbył się wieczór literacki ze Stefanem Potockim, autorem niezwykłej książki dla dzieci "Miodal i łabędź", pomyślanej jako pierwsza część trylogii "Droga miodowa". Pan Stefan Potocki jest praprawnukiem Patronki ZSP w Posadzie Górnej Anny z Działyńskich Potockiej. Przybył do nas, promując swą książkę, będącą jednocześnie jego debiutem literackim. Opowiedział o swym barwnym życiu, o licznych podróżach po świecie, zainteresowaniach literaturą i sztuką. Jego ojciec pochodzi z rodu Potockich, matka wywodzi się z Radziwiłłów. Urodził się w Kanadzie, starsza z sióstr w Argentynie, młodsza w Brazylii. Jak wspomina - we wczesnym dzieciństwie ojciec śpiewał mu polskie kolędy, a matka brazylijskie kołysanki. Po ukończeniu studiów w Montrealu i pobycie we Francji, otrzymał propozycję pracy w firmie L'Oreal w Polsce w roku 1997. Został tak oczarowany ojczyzną swych rodziców, że postanowił tu pozostać na stałe.

Baśń w przystępnej dla dziecka formie opowiada o niezwykłych przygodach tytułowego bohatera misia Miodala, który za pomocą czarodziejskiego zegarka zwiedza Europę, poznaje wspaniałe zabytki, uczestniczy w lokalnych obrzędach. Autor w oryginalny i ciekawy sposób przemyca wiele uniwersalnych prawd na temat kondycji człowieka. Poucza, jak żyć, jak postępować, wiele mówi o wartościach, którymi powinniśmy się w życiu kierować. Wszystko to sprawia, że książka jest pasjonującą lekturą. W spotkaniu uczestniczyli m.in. burmistrz gminy Rymanów Wojciech Farbaniec, Danuta Litarowicz - dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Krzysztof Smerecki, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Rymanowa Zdroju, Renata Machnik z Radia Rzeszów, nauczyciele, wychowawcy, dzieci i młodzież. Uczniowie dla zacnego gościa, który po raz drugi gościł w murach naszej szkoły (po raz pierwszy był w Posadzie Górnej w 2001 roku podczas uroczystości nadania szkole imienia Anny z Działyńskich Potockiej), przygotowali program artystyczny, na który złożyły się: poezja poświęcona Patronce w wykonaniu Marty Sołtysik, Kamili Oberc, Patrycji Kuzian oraz pieśni Piotra Rubika, śpiewane przez chór "Kantata". Całość prowadził Tomasz Farbaniec. Program przygotowali: s. Barbara Zegar, Pan Bogusław Malinowski i Pan Waldemar Kilar. Spotkanie zwieńczyły wpisy do księgi pamiątkowej, wywiady z mediami, sesja pytań oraz. autografy i dedykacje do książki "Miodal i łabędź".

zdjęcia