• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Wspaniały sukces Marty!

Dnia 20 września 2007r. w Krośnie odbył się etap wojewódzki konkursu pt. "Stan wojenny - represje wobec społeczeństwa polskiego w latach 1981 - 1989". Uczennica klasy IIb Marta Byra zajęła I miejsce, a Katarzyna Ligenza z klasy IIIa zajęła III miejsce. Marta reprezentowała województwo podkarpackie na szczeblu centralnym. Konkurs odbywał się w Katowicach, w dniach 13 - 14 grudnia br. W trakcie zmagań konkursowych uczestnicy rozwiązywali test oraz podejmowali obronę napisanego wcześniej eseju na wybrany temat. Marta zajęła ostatecznie III miejsce. Podczas wojewódzkich obchodów rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, dnia 16 grudnia w Sanoku, uczennice Marta i Kasia zostały nagrodzone i wyróżnione.
Gratulujemy dziewczynom, a także pani Annie Zając, która pomagała im w przygotowaniach.