• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

Spektakl pt. „Jaś i Małgosia” dla uczniów klas 0-3

Dnia 13 maja 2019 roku gościliśmy w naszej szkole artystów Teatru Lalek ART CINEMA z Nowego Sącza. Uczniowie obejrzeli niezwykłe przygody Jasia i Małgosi. Ta, dobrze znana wszystkim dzieciom bajka, została przedstawiona w nowatorski sposób. Bohaterzy teatrzyku przypomnieli, jak ważne są dobre relacje w rodzinie. Udowodniono, iż miłość między rodzeństwem i bliskimi może przezwyciężyć wszelkie trudności. Pięknie przygotowana sceneria oraz ciekawe efekty dźwiękowe wprowadziły dzieci w magiczny nastrój. Spontaniczne i żywe reakcje małych widzów były dowodem na to, że teatrzyk im się bardzo podobał. Po spektaklu odbyły się warsztaty, podczas których uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda praca artystów za kulisami, zadać im pytania oraz obejrzeć wspaniałe kukiełki. Dzieci za tą pouczającą i niezwykle interesującą lekcję podziękowały gościom gromkimi brawami.