• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadpodstawowych w regionie.

3. miejsce Amelii Malinowskiej w Powiatowym Konkursie Plastycznym „Zapobiegamy pożarom”

W dniu 10 grudnia 2018 roku w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie nastąpiło ogłoszone wyników eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego pod hasłem „Zapobiegajmy pożarom”. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży z oddziałów przedszkolnych, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Głównym jego celem było zainteresowanie uczniów ochroną przeciwpożarową oraz rozwój uzdolnień plastycznych. W eliminacjach powiatowych oceniono 62 prace wyłonione w drodze eliminacji gminnych. Jury w składzie: przewodniczący – Krzysztof Brynecki – artysta malarz, absolwent Instytutu Sztuk Pięknych Uniwersytetu w Rzeszowie w pracowni profesora Tadeusza Wiktora, sekretarz – dh Józef Tucki, wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie, członek – dh Jan Kilar, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Krośnie wyłoniło 17 laureatów.

Duży sukces odniosła uczennica klasy 3a edukacji wczesnoszkolnej naszej szkoły – Amelia Malinowska, która zdobyła 3. miejsce w powiecie. Jej praca weźmie udział w eliminacjach wojewódzkich konkursu.
Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrody i dyplomy z rąk Pani Agnieszki Prugar – inspektora w Wydziale Oświaty w Starostwie Powiatowym, bryg. Piotra Szubra – naczelnika Wydziału Organizacji Kadrowej KM PSP w Krośnie oraz Jana Kilara – prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP.
Gratulujemy Amelce.
Laureatka pracowała pod kierunkiem Urszuli Koźmy.