• Nasza szkoła

  Już od ponad stu lat istnienia szkoły pedagogom i uczniom towarzyszy myśl Owidiusza: „Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo” („Kropla drąży skałę nie siłą, lecz ciągłym padaniem”). Jedynie ciężka praca jest receptą na sukces.

 • Wyjątkowe wycieczki

  Zwiedzamy nie tylko najbliższy nam Beskid Niski, ale również bywamy w Bieszczadach, Pieninach i Tatrach. Podziwiamy architekturę Krakowa, Wrocławia, Warszawy… Kształtujemy swe gusta estetyczne, słuchając koncertów w filharmonii, oglądając spektakle w teatrze i projekcje filmowe w kinie.

 • Chór Kantata

  Od 2005 roku działa chór Kantata, który swoimi występami uświetnia uroczystości szkolne i środowiskowe, wzbudzając podziw i aplauz widowni. Przynosi niewątpliwie chlubę naszej szkole.

 • Odkrywamy talenty

  W każdym uczniu, już od najmłodszych lat, odkrywamy i pielęgnujemy uzdolnienia artystyczne, matematyczne, sportowe i inne. Świadectwem naszej pracy są liczne sukcesy w konkursach, olimpiadach, festiwalach i zawodach sportowych.

 • Sukcesy sportowe

  Jesteśmy w czołówce najbardziej usportowionych szkół województwa podkarpackiego. Osiągamy znaczące sukcesy w różnych dyscyplinach: piłce ręcznej, koszykówce, biegach przełajowych…

 • Wysoki poziom nauczania

  Rzetelna i systematyczna praca pedagogów gwarantuje harmonijny i wszechstronny rozwój uczniów oraz otwiera im drzwi do najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w regionie.

Młode Orły z Posady Górnej!

„Nagroda za wszelkie cnoty znajduje się w nich samych”.

Seneka Starszy

W dniu 16 lipca 2018 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Rymanowie odbyła się gala wręczenia Nagród Burmistrza Gminy Rymanów „Młode Orły”. W znakomitym gronie najlepszych z najlepszych znaleźli się uczniowie z Posady Górnej. Najważniejszym celem ze wszech miar słusznej inicjatywy, promującej zdolnych uczniów, pobierających naukę w szkołach położonych na terenie naszej gminy, jest wspieranie rozwoju, zdolności i talentów dzieci i młodzieży. Przypomnijmy, że laureatów nagród wyłoniła powołana przez Pana burmistrza Wojciecha Farbańca kapituła w czterech kategoriach: „Prymus”, „Mistrz”, „Konkursy”, „Egzaminy”. Te honorowe wyróżnienia są przyznawane co roku za osiągnięcia uzyskane w ostatnim roku szkolnym.

Do nagrody w kategorii „Prymus” pretendować mogli uczniowie z klas programowo najwyższych, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce oraz co najmniej bardzo dobre zachowanie. Tego zaszczytnego wyróżnienia dostąpił z naszej szkoły Karol Jurasz, ponieważ uzyskał świadectwo z wyróżnieniem ze średnią ocen 5,39.

W gronie laureatów w kategorii „Mistrz”, przyznawanej wybitnym uczniom wszystkich klas, odnoszącym znaczące sukcesy na polu literatury, sztuki i sportu, znaleźli się:

 • Karol Jurasz – laureat Konkursu Wiedzy Technicznej „Sapere Aude – odważ się być mądrym”, laureat 1. miejsca w kraju w XXI Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym „Alfik”, laureat 2. miejsca w województwie podkarpackim w XIX Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym „Omnibus”, laureat 1. miejsca w województwie w Ogólnopolskim Konkursie „Alfik Matematyczny”,
 • Anna Kuszel – laureatka 1. miejsca w kraju w XIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Barwy morza”, laureatka 2. miejsca w województwie podkarpackim w XXI Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym „Alfik”,
 • Karolina Rygiel – laureatka 2. miejsca w kraju w XIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Barwy morza”, laureatka 2. miejsca w kraju w VII Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Siatkówka – sport, który łączy, a nie dzieli”, laureatka w województwie podkarpackim w XI Wojewódzkim Konkursie Literackim „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”,
 • Jan Jurasz – finalista Konkursu Matematycznego, Fizycznego, Polonistycznego, Języka Angielskiego, laureat Konkursu Wiedzy Technicznej „Sapere Aude – odważ się być mądrym”, laureat 2. miejsca w województwie podkarpackim w XIX Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym „Omnibus”,
 • Aleksandra Bolanowska – laureatka 1. miejsca w województwie podkarpackim w XIX Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym „Omnibus”, laureatka 3. miejsca w województwie podkarpackim w XXI Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym „Alfik”,
 • Martyna Jasina – laureatka w kraju w XXII Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Liryczne Jasło”, laureatka 2. miejsca w województwie podkarpackim w XVIII Krośnieńskim Konkursie Literackim,
 • Filip Cetnarski – laureat w województwie podkarpackim w XI Wojewódzkim Konkursie Literackim „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”,
 • Maria Przybyła – laureatka 1. miejsca w województwie podkarpackim w XIX Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym „Omnibus”, laureatka w województwie podkarpackim w XI Wojewódzkim Konkursie Literackim „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”,
 • Dominika Pęcak – laureatka 2. miejsca w województwie podkarpackim w XIX Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym „Omnibus”, laureatka w województwie podkarpackim w XI Wojewódzkim Konkursie Literackim „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”,
 • Antonina Szczęsna – laureatka w województwie podkarpackim w XI Wojewódzkim Konkursie Literackim „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”,
 • Filip Cisek – laureat honorowy w województwie podkarpackim w XI Wojewódzkim Konkursie Literackim „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”,
 • Izabela Siręga – laureatka w kraju w IX Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Moje spotkania z przyrodą”,
 • Krzysztof Kasperkowicz – laureat w województwie podkarpackim w XI Wojewódzkim Konkursie Literackim „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”,
 • Aleksandra Hanus – laureatka 2. miejsca w kraju w VI Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Czas Bożego Narodzenia”, laureatka 3. miejsca w kraju w XIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Barwy morza”,
 • Marcelina Hanus - laureatka w województwie podkarpackim w XI Wojewódzkim Konkursie Literackim „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”,
 • Kamila Frącek – laureatka w województwie podkarpackim w XI Wojewódzkim Konkursie Literackim „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”,
 • Maja Bolanowska – laureatka w województwie podkarpackim w XI Wojewódzkim Konkursie Literackim „Nam Henryk Sienkiewicz patronuje”,
 • Piotr Tuchowski – laureat 2. miejsca w województwie podkarpackim w XXI Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym „Alfik”,
 • Anna Dąbrowska – laureatka 1. miejsca w województwie podkarpackim w XIX Ogólnopolskim Konkursie Humanistycznym „Omnibus”,
 • Karol Jurasz, Jan Jurasz, Filip Cisek (drużyna) – laureaci 1. miejsca w województwie w V Wojewódzkim Konkursie Matematycznym „Mathematical Marathon – Maraton Matematyczny po angielsku”,
 • Izabella Rodzinka, Julia Bolanowska, Izabela Dudek, Oliwia Staroń, Nikola Zięba, Antonina Szczęsna, Martyna Sękowska, Nikolina Samborska, Maria Różowicz, Maria Przybyła, Sara Pitrus, Kinga Osękowska, Kamila Małek, Julia Krupianik, Natalia Józefczyk, Joanna Głowacka (drużyna) – zdobywczynie 2. miejsca Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej dziewcząt,
 • Antonina Szczęsna, Martyna Sękowska, Nikolina SamborskaMaria Różowicz, Maria Przybyłas, Sara Pitrus, Kinga Osękowska, Kamila Małek, Julia Krupianik, Natalia Józefczyk, Joanna Głowacka (drużyna) – zdobywczynie 1. miejsca w lidze wojewódzkiej Piłki Ręcznej w kategorii Młodziczek,
 • Katarzyna Kluska, Katarzyna Penar, Adrianna Rodzinka, Izabella Rodzinka, Zuzanna Różowicz, Julia Szul (drużyna) – zdobywczynie 3. miejsca w kraju w V Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Młodziczek w Kraśniku, zdobywczynie 3. miejsca w kraju w VII Międzynarodowym i XVII Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców w Majoracie, zdobywczynie 1. miejsca w lidze wojewódzkiej Piłki Ręcznej w kategorii Młodziczek.

Nagrodę w kategorii „Konkursy”, przyznawanej uczniom legitymującym się tytułami laureata lub finalisty konkursów i olimpiad przedmiotowych, otrzymali:

 • Karol Jurasz – laureat Konkursu Matematycznego i finalista Konkursu Polonistycznego,
 • Anna Kuszel – laureatka Konkursu Polonistycznego,
 • Karolina Rygiel – laureatka Konkursu Polonistycznego,
 • Jan Jurasz – finalista Konkursu Polonistycznego, finalista Konkursu Języka Angielskiego, finalista Konkursu Fizycznego, finalista Konkursu Matematycznego,
 • Martyna Jasina – finalistka Konkursu Polonistycznego i finalistka Konkursu Chemicznego,
 • Marcelina Hanus – finalistka Konkursu Polonistycznego.

Nagrodę w kategorii „Egzaminy” przyznano trzem najlepszym uczniom z gminy Rymanów, mogącym się poszczycić wybitnymi wynikami, uzyskanymi z egzaminów zewnętrznych – gimnazjalnych i maturalnych. W gronie tym znalazł się Karol Jurasz, którego średni wynik z obowiązkowych egzaminów gimnazjalnych wyniósł 97%.

Gratulujemy! W sumie przyznano 130 nagród „Młode Orły”, a wśród laureatów tego prestiżowego wyróżnienia znalazło się aż 39 uczniów naszej szkoły.